İngiliz Bankadan Blockchain Teknoloji Platformuna Yatırım

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Birleşik Krallık merkezli Standard Chartered, blockchain teknoloji platformu Partior’un kurucu ortağı olacak.

Partior’un emeli, blockchain teknolojisinin ve akıllı kontratların programlanabilir, değişmez ve izlenebilir özelliklerinden dijital takas ve uzlaşma avantajlarından yararlanmak. Standard Chartered, bir duyuruya nazaran yaptığı yatırımın akabinde Partior’un birinci euro uzlaştırma bankası olacak.

Standard Chartered, Partior’un Kurucu Hissedarı Oluyor

Uluslararası bankacılık kümesi Standard Chartered, Partior’a yatırım yaptı ve blockchain tabanlı teknoloji sağlayıcısının kurucu hissedarı olacak.

Standard Chartered, 2021 yılında JPMorgan, DBS Bank ve Singapur hükümetine ilişkin yatırım fonu Temasek tarafından kurulan blockchain tabanlı ödeme ağı Partior’a yatırım yaptı. Yatırımın boyutu ile ilgili şimdi bir bilgi verilmedi.

Yatırım, Birleşik Krallı merkezli banka Standard Chartered’ın, global değer hareketi için daha şeffaf, verimli ve inançlı bir altyapı oluşturma fırsatı olarak gördüğü blockchain alanına girmesini ilerletmek için yapılıyor. Birebir vakitte, şirketin global toptan ödemeler ve ödemeler ağı genelinde blockchain dağıtımlarının suratını artırmayı ve Partior‘un global kapital piyasalarındaki yararını ölçeklendirmeyi amaçlıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir