IMF, Kripto Varlıklara Yönelik Hazırlık Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 24, 2023 Yorum Yok

Uluslararası Nakit Fonu (IMF), ülkelerin kripto paralara nasıl yaklaşması gerektiğine dair dokuz unsurluk bir aksiyon planı oluşturdu.

Kripto Nakit ünitelerinin yaygınlaşmaya başlaması, ülkelerin de dikkatini çekmiş durumda. Birçok ülke, yaygınlaşan yeni teknolojilerin ve dijital varlıkların peşinden gitmek için çalışmalarını hızlandırdı. Bunlardan birisi olan Hong Kong, kripto merkezi olmak için ağır mesai harcıyor.

Diğer taraftan, kripto sanayisi üzerindeki düzenleme netliklerinin de süratli bir formda sağlanması için iş veriliyor. Bu kapsamda IMF, ülkelerin kripto varlıklara yaklaşım formunu irdeleyen dokuz unsurluk bir aksiyon planı oluşturdu.

IMF, Kripto Varlıklar için Eylam Planı Oluşturdu

Uluslararası Nakit Fonu (IMF), kripto paraların yaygınlaşmasının üzerinde durarak, ülkelerin nasıl davranması gerektiğini kapsayan dokuz unsurluk bir hareket planını hazırladı.

Küresel iktisat kuruluşu, kripto varlıklar üzerinde duran ülkelere rehberlik etmeyi ve Müsait bir siyaset karşılığının Temel ögeleri hakkında netliklere ulaşmayı amaçlıyor. IMF, Üye ülkelerini kapsayan bu çalışmasında, “Kripto Varlıklar için Tesirli Siyasetlerin Unsurları” isimli bir makaleyi tartışıyor.

IMF tarafından hazırlanan bu aksiyon planında, birinci unsur kısmında, Bitcoin üzere kripto Nakit ünitelerine “yasal statü vermemek” istikametinde bir savunma yer alıyor.

Kuruluş, nihayet birkaç yılda bir sıra kripto Nakit borsasının ve kripto varlığının çöküşünün akabinde, bu Cin gayretlerin yetkililer için bir öncelik haline geldiğini Anlatım etti. Kuruluşa nazaran bu durum, savunmasız olmamak maksadıyla Gerekli bir durum olarak öne çıkıyor.

IMF tarafından gelen en Değerli tavsiye, “para siyaseti çerçevelerini güçlendirerek nakdî egemenliği ve istikrarı korumak ve kripto varlıklara resmi Nakit ünitesi yahut yasal ihale statüsü vermemek” oldu.

Kısacası IMF, kripto varlıkların klâsik Nakit ünitelerinin yerini almasını istemiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir