Hazine ve Maliye Bakanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye, blockchain geliştirmeleri ve metaverse alanında yapılan çalışmalar ile ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençleri blockchain teşebbüslerine yönlendirmişti. Türkiye’nin gelişen yeni teknolojide öncü olma maksadı, muvaffakiyetle ilerletiliyor. Lakin bu gelişmeler ortasında, kripto Nakit yatırımcılarının bir öteki merak ettiği düzenlemeler oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katıldığı bir programda kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Nureddin Nebati: Kripto Nakit Düzenlemesi Bizim Açımızdan Bitti

Türkiye’nin blockchain ve metaverse alanında yaptığı çalışmalar, istikbal açısından Olumlu sinyaller veriyor. Ayrıyeten, kripto Nakit konusunda Nureddin Nebati tarafından gelen açıklamalar dikkat çekti.

Geçtiğimiz sene taslak çalışmaları ve Fikir belirlemek için mecliste çalışmalar yürütülmüştü. Bu çalışmaların ardından kripto Nakit düzenlemelerinde yeni gelişmeler yaşandı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kripto varlıklar ile ilgili Yasa yönetmeliğinin yakında Amade olacağını lisana getirdi. Bakan ayrıyeten, kripto Nakit düzenlemesi bizim açımızdan bitti nihayet derlemeler yapılıyor dedi. Bakan Nebati’ye nazaran, kripto varlıklar ile ilgili soru işaretleri ortadan kaldırılacak ve tanımlamalar yapılarak anlaşılabilir hale getirilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir