Halkbank, Metaverse’e İlk Adımlarını Attı

Altcoinler Kas 08, 2022 Yorum Yok

Halkbank, birinci metaverse şubesini uygulama mağazaları üzerinden kullanıma açtı.

Dijital yapısıyla birçok alanda faaliyete ayak uydurabilen metaverse’de yeni çalışmaların örtüleri kaldırılıyor. Geçtiğimiz günlerde Kiğılı, GoArt Metaverse’de birinci Defa canlı defile düzenlemişti. Metaverse’ün ne kadar geniş bir alana yayılabileceğini gözler önüne seren bir gelişme de Halkbank tarafında yaşandı. Halkbank, Türkiye’de geliştirilen GoArt Metaverse’de şube açarak dijital vizyonuna yönelik adım attı.

Halkbank, GoArt Metaverse’de Şube Açtı

Halkbank, GoArt Metaverse’te faaliyete geçen şubesi ile birçok açıdan birincilere imza attı. Banka, kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi tecrübesi sunmaya başladı.

Banka, kullanıcılara artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarından üç boyutlu banka şubesi tecrübesi sunuyor. Metaverse şubesinde, bankanın eserlerine yönelik bilgilendirici içeriklerle birlikte, Eser müracaatlarına yer veriliyor.

Halkbank genel Müdürü Osman Arslan, metaverse ve web 3.0 dönüşümü stratejilerini başlattıklarını belirterek mevzuyla ilgili şunları söyledi:

“Halkbank olarak Türkiye’nin yüzyılında oburlarının açtığı sanal evrenlerde yer almaya çalışmadan kendi evrenimizi kurmayı hedefledik. Halkbank olarak metaverse stratejimizi adım adım uygulamak için Türkiye’de geliştirilen bir metaverse kozmosu ile işbirliği yaptık ve metaverse ve web 3.0 dönüşümü stratejimizi başlattık. Bu stratejinin birinci adımı olarak şubemizi açtık. Avatarlarını oluşturup Halkbank portalından geçerek Halkbank Meta Şube’ye giren kullanıcılara, oyunlaştırma kurgusu ile Eser ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alma imkânı sunuyoruz.”

Halkbank ayrıyeten, Metaverse Faaliyet Merkezi ile Aralık ayında Türkiye’de gerçekleşecek olan milletlerarası bir sıhhat sempozyumun konut sahipliğini üstlenecek.

Dünyada birinci defa dijital ikiz olarak gerçekleşecek sempozyuma, dünyanın dört bir yanından davetli 100 şahıs avatarlarıyla katılacak. İştirakçilerin avatarları, konuşmaların gerçekleşeceği Halkbank Metaverse Faaliyet Merkezinde eş vakitli olarak yansıyacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir