Gruenberg: Signature Bank Kripto ile İlgili Riskleri Anlayamadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 16, 2023 Yorum Yok

FDIC baş Risk Sorumlusu tarafından hazırlanan rapor, Signature Bank’ın başarısızlığının Temel nedeni olarak zayıf idaresi gösterdi. 

Signature Bank’ın iflasına ait soruşturmalar, likidite azlığına ve Üzücü idareye işaret ediyor. Lakin, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) lideri Martin Gruenberg, bankanın kripto Nakit üniteleriyle bağlantılı riskleri anlamamasının düşüşü hızlandırdığına inanıyor. 

SVB CEO’su, Banka İflaslarını nema Oranlarına Bağladı

İhtiyati Düzenleyicilerin Nezareti bahisli duruşmada konuşan Gruenberg, Silicon Valley Bank (SVB) ve Silvergate Bank’ın, nihayet periyottaki başarısızlıklarına dikkat çekere, bu başarısızlıkların Üleş senedi fiyatlarında Aka düşüşlere neden olduğunu belirtti. 

FDIC baş Risk Sorumlusu tarafından kaleme alınan ilgili raporda, Signature Bank’ın başarısızlığının Temel nedeni olarak Kötü Yönetim gösterildi. Gruenberg, Signature Bank’ın Müsait risk denetimleri olmaksızın sigortasız mevduatlara çok güvendiğine işaret etti. Gruenberg, konuşmasının devamında ise şu kelamlara yer verdi: “Banka, kripto sanayisi mevduatlarıyla olan bağlantısının ve bunlara olan itimadının riskini ya da 2022’nin sonlarında ve 2023’te meydana gelen kripto karmaşasından kaynaklanan bulaşıcılığa karşı savunmasızlığını anlayamadı.”

Düzenleyiciler ve bankacılık uzmanları mevduat akışlarının banka çöküşlerinin Temel nedenlerinden biri olduğu konusunda hemfikir olsalar da, eski SVB CEO’su Greg Becker, bankanın iflası için artan nema oranlarını Sebep olarak gösterdi. Becker’a nazaran, hiçbir banka bu Hız ve büyüklükteki bir banka batışından sağ çıkamazdı.  

Gruenberg, SVB ve Signature Bank’ın iflaslarının sırasıyla 16.1 milyar dolar ve 2.4 milyar dolar ziyanla sonuçlandığını açıkladı. Konuşmanın sonunda Gruenberg, 100 milyar dolar yahut daha Çok varlığa sahip bankaların nizamlı tahlilleri kolaylaştırmak için uzun vadeli borçlanma gerekliliğinin kıymetlendirilmesi de iç olmak üzere Özel bir ilgiyi hak ettiğini söyledi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir