parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. GPT 4 Nedir? ChatGPT 4 Kullanımı

GPT 4 Nedir? ChatGPT 4 Kullanımı

admin admin -
49 0

GPT 4, OpenAI tarafından geliştirilen Yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin geliştirilmiş yeni bir versiyonudur. Metin ve manzaraları tıpkı anda tahlil edebilen GPT 4, ChatGPT ile karşılaştırıldığında üstün tahlil yeteneklerine sahiptir.

GPT 4 Nedir?

GPT 4 OpenAI’nin geliştirdiği tanınan Yapay zeka uygulaması ChatGPT’nin yeni bir versiyonudur. Şimdiye kadarki en kuvvetli Yapay zeka modeli olarak tanımlanan bu yeni model, kendisinden evvelki versiyonu GPT 3.5’ten “görüntü okuması” hasebiyle farklılık gösterir.

OpenAI, GPT 4’ü daha yanlışsız ve sağlam hale getirmek için insanlardan gelen Geri bildirimlerden faydalandığını belirtti. Bu Geri bildirimlere ChatGPT’den gelen Geri bildirimler de iç edildi. ChatGPT Plus aboneleri için kullanıma sunulan GPT 4 API’ının, bekleme listesi üzerinden geliştiricilere açıldı.

ChatGPT Plus aylık 20 dolar abonelik fiyatına sahip. Bu gelişmelerle Bir arada Duolingo, Be My Eyes, Stripe ve Khan Academy GPT 4 modeliyle entegre olurken, Microsoft “yeni Bing”in sohbet tecrübesinin yeni model üzerine inşa edildiğini açıkladı.

ChatGPT 4 Nasıl Kullanılır?

GPT 4 kullanmak için öncelikle ChatGPT’nin premium versiyonu olan ChatGPT+ için fiyatlı abone olmanız gerekir. GPT 4 üyelik fiyatı 20 dolardır. Abone olmak için OpenAI hesabınız olmalıdır. Hali hazırda rastgele bir hesabınız yoksa mail adresiniz ile hesap oluşturup giriş yapmalısınız. ChatGPT ile konuşarak abonelik süreçlerini tamamlayabilirsiniz.

GPT 4’e geçmek için solda yer Meydan menüden “Upgrade to Plus” seçeneğine tıklayarak adımları takip edin. Abonelik oluşturduktan sonra rastgele bir bekleme kasveti yaşamıyorsunuz. Dilerseniz eski yahut yeni sohbet modelini tercih edebilirsiniz.

GPT 3 Nedir?

GPT 3, Üretken Evvelden Eğitilmiş Transformatör 3 (“Generative Pre-trained Transformer 3”) isminin kısaltılmış halini Anlatım eder. İsminden da anlaşılacağı üzere, GPT 3, evvelden eğitilmiş algoritmaları kullanarak metin oluşturabilen, OpenAI tarafından modelin piyasaya sürülmüş 3. versiyonudur.

Görevlerini yerine getirmesi için muhtaçlık duyduğu bütün datalar, evvelce sağlanmıştır. Spesifik olarak, OpenAI grubu, Wikipedia metninin tamamı iç olmak üzere, “CommonCrawl” olarak bilinen halka Aleni bilgi kümelerini internette taramış ve toplanılan yaklaşık 570 GB boyutundaki metin dataları ile GPT 3’ü beslemişlerdir.

GPT 3, lisan yapısına sahip olan her şeyi oluşturabilir; bu, soruları yanıtlayabileceği, makaleler yazabileceği, uzun metinleri özetleyebileceği, lisanları çevirebileceği, daha sonrasında kullanmak üzere bunları not alabileceği ve hatta bilgisayar kodu oluşturabileceği manasına gelmektedir.

GPT 4’ün GPT 3 ve 3.5’ten farkı nedir?

GPT 4’ü evvelkilerden ayıran yeni özellikler şunlardır:

  • Çok modlu giriş ve çıkış: GPT 4’ün farklı cinste giriş ve çıkışları sürece yeteneği, ChatGPT üzere Yapay zeka sohbet botları için oyunun kurallarını değiştirebilir. Örneğin, potansiyel olarak sohbet robotlarının sırf metin yerine görüntüler yahut fotoğraflarla Cevap vermesine müsaade verebilir, bu da kullanıcı tecrübesini geliştirebilir ve etkileşimleri daha İlgi cazibeli hale getirebilir. Lakin bu özellik sonludur ve hala geliştirilme kademesindedir.
  • Birden Fazla misyon için artırılmış kapasite: GPT 4, birdenbire Fazla vazifesi birebir anda gerçekleştirmek için artırılmış kapasitesiyle, Yapay zeka teknolojisine güvenen işletmeler ve kuruluşlar için süreçleri potansiyel olarak nizama sokabilir ve hızlandırabilir. Örneğin, GPT 4, alıcı hizmetleri sorgularını otomatikleştirmek ve tıpkı anda aniden Fazla sorguyu işlemek için kullanılabilir.
  • Geliştirilmiş doğruluk: GPT 4’ün artan doğruluğu, internetteki bilgilerin güvenilirliği üzerinde Değerli tesirlere sahip olabilir. GPT 4’e güvenen arama motorları üzere uygulamalar daha yanlışsız ve emniyetli sonuçlar sağlayarak yanlış bilgilerin yayılmasını azaltabilir ve bu uygulamalara olan kullanıcı inancını artırabilir.
  • Gelişmiş güvenlik: OpenAI, izleme çerçevesini geliştirerek ve hakikat ve inançlı karşılıklar sağlamak için tıp ve jeopolitik üzere hisli alanlarda uzmanlarla Birlikte çalışarak GPT 4’ün inançlı olmasını sağlamak için altı aydan uzun bir müddettir çalışmaktadır. OpenAI, GPT 4 duyurusunda, sistemin “izin verilmeyen içerik taleplerine Cevap Eda mümkünlüğünün yüzde 82 daha az olduğunu ve GPT 3.5’e nazaran gerçek cevaplar üretme mümkünlüğünün yüzde 40 daha yüksek olduğunu” vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir