Google, Web3 Programını Genişletiyor

Altcoinler Nis 26, 2023 Yorum Yok

Google, Web3 programına 11 Blockchain firması daha ekleyerek genişletiyor.

Blockchain kesiminin genişlemesi ve benimsenmesinin artmasının akabinde Aka şirketler de kesime katılmaya devam ediyor. Web3 alanında adımlarıyla gündeme gelen Google, Web3 programını genişletiyor.

Google, Web3 Programına 11 Yeni Blockchain Firması Ekledi

Google, Web3 startup programını genişleterek 11 Blockchain şirketini programın bir kesimi yapacak. Alphabet’in teknoloji şirketi, Google for Startups Cloud Programını büyüttü. 25 Nisan itibariyle Alchemy, Aptos, Base, Celo, Flow, Hedera, Nansen, Near, Polygon, Solana ve Thirdweb üzere Web3 firmalarını programa iç etti.

Blockchain analitik firması Nansen, tıpkı gün gerçek vakitli Blockchain dataları sağlamak için Google Cloud ile paydaşlık kurduğunu açıkladı.

Google Cloud‘un Web3 startup’ları için firmaların fon sağlayıp sağlamadığına nazaran ayrılan iki hizmet sunuyor. Tohum yatırımı öncesi şirketler, Google’ın katılacağı Paris Blockchain Week, Consensus ve TOKEN2049 Singapur üzere etkinliklere erişimle iki Yıl boyunca geçerli krediler alabilecek. Bu yatırımlar ise 2.000 ABD dolarına kadar Google Cloud kredisi olarak şirketlere verilecek. Yatırım Meydan startup’lar için ise Google Cloud ve Firebase kullanımı için 200.000 ABD Doları’na kadar kredi, 12.000 ABD Doları pahasında Google Cloud Enhanced Support kredisi ve 12 aylık fiyatsız Google Workspace Business Plus fırsatı bulunuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir