parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

Circle CEO’su, USDC Düşüşünü ABD’ye Bağladı

admin admin -
16 0

Circle CEO’su Jeremy Allaire, USDC’nin piyasa bedelindeki düşüşü ABD’deki düzenleyici baskılara ve bankacılık krizine bağladı.

ABD’deki ekonomik durumlar ve düzenleyici baskılar kripto dalını tesiri altına almış durumda. Bilhassa SEC ve CFTC’nin atakları, birçok kripto kuruluşunu yeni planlar oluşturmaya itiyor. Coinbase, düzenleyici netliklerden Dolayı ABD’den ayrılmayı düşünüyor.

USDC ihraççısı şirket Circle’ın ardındaki İsim olan Jeremy Allaire de sıkıntıların farkında. Allaire, USDC’nin değer kaybetmesini ABD düzenleyicilerine ve bankacılık krizine bağladı.

Circle CEO’su, USDC ve ABD Düzenleyicileri Hakkında Konuştu

Circle CEO’su Jeremy Allaire, Bloomberg ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, USDC ve ABD’deki etmenler hakkında konuştu.

Allaire, USDC’nin değer kaybetmesini ABD’li düzenleyicilerin ağır baskısına bağladı. Ayrıyeten Allaire, yatırımcıların ABD’deki bankacılık krizinin ve düzenleyici kaosun akabinde stablecoin’den ayrıldığını söyledi.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Allaire, ABD’deki bankacılık krizi ve ABD’deki düzenleyicilerin baskısı hakkında tasa duyduğunu belirtti.

Daha Evvel USDC, ABD’deki bankacılık krizinin akabinde depeg olmuş ve 1 doların altına inmişti. USDC’nin piyasa bedeli, mart ayından bu yana yaklaşık 13 milyar dolar düştü. Lakin öteki taraftan USDT, Daimi Nakit girişiyle Bir arada 80 milyar dolarlık piyasa bedeline ulaştı.

Ayrıca Allaire, Avrupa Birliği, Hong Kong, Singapur ve Orta Doğu’nun kripto konusunda ABD’den daha ileride olduğunu savundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir