Gitcoin (GTC) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Gitcoin (GTC), Aleni internetin geleceğini geliştirmek için bir ortaya gelen geliştiriciler, yaratıcılar ve protokoller topluluğu olarak Anlatım edilmektedir. Ethereum blockchaininde çalışan bir fon toplama platformudur. Bu platform, bir DAO aracılığıyla merkeziyetsiz bir biçimde yönetilmektedir.

Gitcoin (GTC) platformu, Kevin Owocki, Scott Moore ve Vivek Singh tarafından 2017 yılında kurulmuştur. 2021 yılının Mayıs ayında ise Gitcoin DAO ve Gitcoin’in Yönetim token’ı GTC piyasaya çıkmıştır.

Web2’den Web3’e yanlışsız olan geçişi, merkeziyetsiz biçimde desteklemeye çalışan Gitcoin, bu projeler için toplanan fonların da merkeziyetsiz halde yönetilebilmesi için Gitcoin DAO’yu kurmuştur. Gitcoin (GTC), Aleni kaynak alanında gelişmeyi teşvik etmek için araçlar, teknolojiler ve ağlar iç olmak üzere Web3 için yeni altyapıyı destekleyen bir topluluk oluşturmaktadır.

Gitcoin projesi, toplumsallaşmayı de desteklemektedir. İsteyen geliştiriciler, Türlü topluluklara katılabiliyor ve takip ettikleri geliştiricilere bağış yapabiliyor. Bunun yanı sıra, platformun bir Web3 eğitim platformu da bulunmaktadır. Bu platformda ise geliştiriciler, diğer kullanıcıları eğitiyor. Gitcoin’de geliştiriciler, uygulamaları üzerinden Nakit da kazanabilmektedir.

Gitcoin’in ne işe yaradığını özetleyecek olursak, geliştiricilere Fazla Türlü programlama lisanlarında Aleni kaynaklı yazılımlar üzerinde çalışmak için ödeme alabildiği bir platformdur. Kullanıcılar, katkıda bulunan bağışçılardan kitle kaynaklı fon sağlamak için kendi proje fikirlerini Gitcoin platformuna da gönderebilirler. Doğrudan topluluk kitle fonlamasının yanı Dizi Gitcoin, topluluğun en tanınan gördüğü projelerin gelişimini hızlandırmak için topluluk finansmanı eforlarını eşleştirmeye Yardımcı olmak için ikinci dereceden finansman olarak bilinen eşsiz bir sistem kullanmaktadır.

Gitcoin Ödülleri

Gitcoin, kullanıcıların Gitcoin platformundaki var geliştiricilerden makul teknolojik geliştirme sıkıntılarını ve kitle kaynak dayanağını finanse etmelerini sağlamaktadır. Gitcoin mükafatları, Gitcoin topluluğuyla etkileşim kurmak ve vazifeleri ve zorlukları tamamlayarak öğrenmenin ve kazanmanın yollarını sağlamak için tasarlanmıştır. Gitcoin mükafatları aracılığıyla, fon verenler çalışanları kendi takdirlerine nazaran seçebilir, Vakit çizelgeleri belirleyebilir ve istedikleri Vakit iptal edebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir