Galois Capital, Fonlarının Yarısını Kurtaramadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

Kripto hedge fonu Galois Capital, fonlarının yarısının FTX borsasında sıkışıp kaldığını yatırımcılarına iletti.

Kripto Nakit borsası FTX‘in çökmesiyle birlikte, yatırım şirketlerinin fonları da zahmetli süreçlere girdi. FTX ve Alameda, uzun müddettir kripto sanayisinde epeyce kuvvetli kardeş şirketler oldular. Lakin yaşanan nihayet olayların akabinde, iki şirket de iflasını duyurdu. Bu şirketler ile bağı olan ya da ortak çalışma yürüten kuruluşlar, varlıklarını çöken şirketlerden kurtarmanın yollarını araştırıyor. Bu şirketlerden biri olan Galois Capital, fonlarının yarısının çöken borsada sıkıştığını kabul etti.

Galois Capital, FTX Olaylarına Değindi

Kripto hedge fonu şirketi Galois Capital, kullanıcılarını FTX olayları hakkında bilgilendirdi. öteki şirketlerin uyguladığı method olan Bahama formülüne, Galois iç olmadı. Bu yol, çöken şirketlerin merkezi olan yerden kaynak alım süreci oldu.

Hedge fonu şirketinin kurucu ortağı Kevin Zhou, yatırımcılarıyla nihayet günlerde faal bir irtibat kurdu. Zhou, yatırımcılarına FTX‘den bir ölçü fon çekebildiğini lakin fonların neredeyse yarısının içerde sıkışıp kaldığını aktardı.

Zhou, içerde sıkışan fonları kurtarmak için ağır bir mesai harcayacaklarını lisana getirdi. Ayrıyeten Zhou, FTX’in rastgele bir iflas müdafaa talebinde bulunması halinde şirketinin alacaklı listesinde yer alacağını da kelamlarına ekledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir