G20’de Kripto Nakit Düzenlemesi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

Hindistan Maliye Bakanı Sitharaman, kripto düzenlemesinin G20 başkanlığı için çalışma önceliği taşıyacağını söyledi. Sitharaman, kripto Nakit kuruluşlarının varlıklarını nasıl düzenleneceğini anlamaları için teşvik edilmesi gerektiğini vurgulandı.

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, kripto varlıklarını çerçevelemenin, Salı günü bir fikir kuruluşunun etkinliğinde bir konuşma sırasında istikbal ay başlayacak olan ülkenin bir yıllık G20 Başkanlığı için hala üzerinde çalışmakta olan sekiz öncelikten biri olacağını söyledi.

Kripto Paraların Düzenlenmesi G20’de Çalışma Önceliği

Sitharaman daha Evvel kriptonun G20 Başkanlığının gündeminde olacağından bahsetmişti. Buna rağmen birinci Sefer bunun mutlaklaşmış önceliklerinden biri olacağını belirtti. Hindistan Memleketler arası Ekonomik İlgiler Araştırma Kurulu (ICRIER) tarafından düzenlenen G20 Konferansı’nda yıllık olarak düzenlenen bir aktiflikte açılış konuşmasını yapıyordu.

Sitharaman, IMF’yi (Uluslararası Nakit Fonu), FSB’yi (Finansal İstikrar Kurulu), OECD’yi (Ekonomik İş birliği ve Kalkınma Örgütü) ve öbür kurumları kripto varlıklarının bütün ülkelerde nasıl düzenlenebileceğini anlamaları için teşvik etmemiz gerektiğini söyledi.

Konu hakkında Sitharaman şöyle dedi:

“Hiçbir ülke Biricik başına, bir siloda olmak, kripto varlıklarını düzenlemeye çalışmakta başarılı olamaz”

Bunlara ek olarak Hindistan’ın kriptoya has mevzuata atıfta bulunarak şimdi rastgele bir planı olmadığını, en uygun biçimde nasıl yapılabileceğini görmek için öncelikle G20’nin bütün üyelerine sahip olmamız gerekiyor dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir