FTX Influencer’larına Dava Açıldı 

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 17, 2023 Yorum Yok

İflas eden kripto varlık platformu FTX’i tanıtan Youtube influencer’larına toplu dava açıldı.

Tanınmış Youtuber’lardan oluşan bir küme, FTX yatırımcılarının açtığı toplu dava ile karşı karşıya. İçerik oluşturucuların FTX’i tanıtmanın yanı sıra, kayıtsız taşınır değerler olduğu argüman edilen borsanın getiri sağlayan hesaplarını (YBA) tanıttıkları da tez ediliyor.

Birçok Ünlünün Yer Aldığı Davalar Hala Sürüyor

ABD Bölge Mahkemesi Florida Güney Bölgesi Miami kısmında açılan toplu dava, birtakım önde gelen Youtube influencer’larının, borsa tarafından kendilerine ne kadar ödeme yapıldığını açıklamadan FTX’in YBA’larının milyonlarca takipçisine satışını teşvik ettiğini tez ediyor.

Dava, ABD vatandaşı ve Okhlahoma’da ikamet eden Edwin Garrison ile Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık’ta ikamet eden öteki mağdurlar tarafından açıldı. Bu mağdurların hepsinin FTX’te YBA hesapları bulunuyordu.

Dava edilen influencer’lar ortasında ise Kevin Paffrath, Brian Jung, Graham Stephan, Ben Armstrong, Tom Nash ve Creators Agency’nin kurucusu Erika Kullberg yer alıyor.

Paffrath, Stephan ve Nash, FTX’in iflasından sonra Youtube kanallarındaki görüntüleri kaldırmış ve bunların yerine özür görüntüleri yayınlamıştı.

FTX mağdurlarının açtığı davayla başı kederde olan birçok Ünlü İsim de bulunuyor. Bu isimler ortasında NBA efsanesi Shaquille O’Neal, Japon Tenis atleti Naomi Osaka, Tom Brady, Gisele Bündchen, Trevor Lawrence ve Kevin O’Leary yer alıyor.

FTX’in iflasından sonra, FTX ile mutabakatı olan profesyonel basketbol kadrosu Golden State Warriors’a da dava açılmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir