FTX ile İlgili 41 Sayfalık Mahkeme Belgelerinde Neler Var? İşte Detaylar

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası FTX’in iflas avukatları, Sam Bankman-Fried’ın şirketi nasıl yönettiği ve şirketin bilançolarında yer Meydan kusurlarla ilgili 41 sayfalık yasal evrak sundu.

Şirketin avukatları, FTX’in yeni CEO’su John Ray’in şirketle ilgili değerlendirmelerini içeren dokümanları iki kısım formunda mahkemeye sundu.

FTX ile İlgili Mahkeme Dokümanları Ortaya Çıktı

Yeni CEO Ray, şirketin durumu ile ilgili şunları söyledi:

“Kariyerim boyunca kurumsal denetimlerin bu kadar başarısz olduğunu ve inançlı finansal bilgilerin Noksan olduğu bir şey görmedim.
Tehlikeli bir sistemden, Yurt dışındaki yanlışlı düzenleyici nezarete, denetimin Fazla küçük, tecrübesiz ve bilgisiz bir kümenin elinde toplanmasına kadar bu durum eşi gibisi görülmemiş bir durum”

FTX’in kurucusu SBF’nin FTX US’ın kullanıcılara ne kadar borçlu olduğunu bilmediği ileri sürüldü. SBF, 15 Kasıım’da “Bildiğim kadarıyla […] FTX US’nin bütün müşterilere Geri ödeme yapacak kadar parası vardı” biçiminde bir tweet paylaştı.

Dosyalarda yer Meydan bilanço, FTX US’ın varlıklarının 1.360.665 dolar olduğunu ve borçlarının sırf 316.014 olduğunu gösteriyor. Lakin SBF’nin birtakım ayrıntıları mali tablolara yansıtmadığı belirtiliyor.

Gizliliğin İhlali

Ray, şirkette kapalılığın de ihlal edildiğini belirterek şunları söyledi.

“Kabul edilemez Yönetim uygulamaları, dünya çapındaki FTX Group şirketleri için gizli Özel anahtarlara ve kritik derecede hisli bilgilere erişmek için inançlı olmayan bir Küme e-posta hesabının kullanılmasını içeriyordu”

Diğer sorunlar ortasında var konumların günlük mutabakatının olmaması, alıcı fonlarının berbata kullanımını gizlemek için yazılım kullanılması ve FTX.com’un otomatik tasfiye protokolünün makul istikametlerinden gizli muafiyeti ve Müstakil idarenin olmaması yer alıyor.

SBF’nin Yöneticiliği de Eleştiriliyor

SBF’nin gazetecilerle tweet’leşmesi, gece geç saatlerde mesajlaşması ve Daimi “yıkıcı” bir tavırda bulunması Misli bir biçimde eleştirildi.

“Mr. Bankman-Fried’ın şöhreti, alışılmadık liderlik üslubu ve müracaat yapıldığından beri aralıksız bir biçimde süregelen rahatsız edici tweet’leri ve emniyetli şirket kayıtlarının olmaması açısından bu Kısım 11 hadisesi emsalsiz durumdadır”

SBF, kısa mühlet Evvel Vox’a verdiği röportaj sebebiyle de Aka reaksiyon toplamıştı. Şirketin eski CEO’su bu açıklamaların kamuoyuna açıklanması gayesiyle yapılmadığını söyledi.

Bununla Birlikte FTX’in şimdiye kadar hiçbir Vakit işleyen bir Yönetim konseyine sahip olmadığı belirtildi.

“Yöneticilerin atanması, FTX Group’a birinci Sefer Müsait kurumsal bir yönetişim sağlayacaktır.

FTX Çalışanları Durumdan Habersizdi

Birçok FTX çalışanı, şirketteki durumun ne kadar vahim olduğu konusunda habersizdi.

“Bugüne kadar elde edilen bilgilere dayanarak benim görüşüm, kimi üst seviye yöneticiler de iç olmak üzere FTX Group’un birçok çalışanının eksikliklerin farkında olmadığıdır. Bu olaylardan en Fazla ziyan görenler, şahsî prestijleri ve yatırımları ziyan gören eski çalışanlar ve yöneticilerdir”

Ray, nihayet olarak çalışanları ödeme taleplerini bir sohbet platformu aracılığıyla ilettiğini ve çalışanlara bir Küme supervisor’ın emoji kullanarak onay verdiğini söyledi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir