FTX Hack Saldırısına Uğradı, Para Çıkışları Başladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 12, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası FTX tarafında, anonim bir hack saldırısına uğraması sonucu milyonlarca dolarlık varlık çıkışları başladı.

Amerika merkezli kripto Nakit borsası FTX, iflas ettiğini geçtiğimiz gün resmen duyurdu. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yaşanan süreçlerden Dolayı istifa ettiğini duyurdu. Chapter 11 tarafına iflas duyurusunda bulunan FTX, kullanıcılarının mağduriyetleri için mesai harcayacağını bildirdi. Lakin, FTX çöküşüyle Bir arada sarsılan kripto Nakit piyasasında sular durulmuyor. nihayet olarak gündeme, FTX borsasının hacklendiği ve milyonlarca dolarlık varlıkların boşaltıldığı düştü.

FTX Telegram Yöneticisi Hack Saldırısını Duyurdu

FTX borsasının telegram yöneticileri, borsada olağandışı bir aktivitelerin olduğunu ve bunun hack saldırısı olabileceğini duyurdu. File kayıtlarının incelenmesiyle birlikte, FTX borsasından bir cüzdana 400 milyon doların çekildiği gözlemlendi. Telegram yöneticisi, bu durumun bir hack saldırısı olduğunu ve bütün fonların gitmiş olabileceğini aktardı. Ayrıyeten yönetici, kullanıcıları borsadan Irak durmaları konusunda da uyardı.

Diğer taraftan FTX genel danışmanı Ryne Miller, 400 milyon doların üzerinde yapılan transferin ayrıntılarını araştırdıklarını aktardı. Elde edilen bilgilerin paylaşılacağını bildirdi.

Tether şirketi de duruma el attı. Tether, hack saldırısı yapan şahsa ilişkin olduğunu düşündüğü bir adresi kara listeye aldı. Bu adreste, yaklaşık 30 milyon dolarlık bir varlık olduğu açıklandı.

FTX Borsasından Çıkan Varlıklar

Lookonchain tarafından paylaşılan File kayıtlarında, milyonlarca dolarlık altcoin’lerin borsadan çıkarıldığı gözlemlendi. Lookonchain, FTX borsasından çekilen fonların Fazla sayıda olduğunu bildirdi.

Hack saldırganları, Uniswap, Ethereum, 1inch, WBTC, Sushi, YFI, LDO fonlarını nakite çevirdi. Ayrıyeten saldırganların elinde hala daha, SHIB, AAVE, SNX, MATIC, LINK, APE olduğu da ortaya çıkartıldı.

Bilgisayar korsanı, borsadan kaçırdıkları varlıkları Biricik tek satmaya çalışıyor. Şimdiye kadar kaçırdıkları fonlar ile 189 milyon dolarlık ETH ve DAI satışı yaptılar. Ayrıyeten hacker’ın cüzdanında, şu coin’ler de bulunuyor;

  • 23 milyon adet MATIC (22 milyon dolar)
  • 73.3 bin adet BNB (20 milyon dolar)
  • 52.9 milyon adet SRM (18.6 milyon dolar)
  • 50 milyon adet USDT (50 milyon dolar)

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir