FTX Açmazda, Binance Şah Çekti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 09, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasası, dünyanın en Aka borsalarından FTX’in Binance’e karşı yaptığı gambit atılımlarının akabinde sarsıldı.

Bu haftanın gündeminde Binance ve FTX borsalarının karşılıklı olarak kozlarını paylaştığı ateşli bir münakaşa vardı. Kripto Nakit piyasasındaki en Aka iki borsanın ortasındaki uğraş, Binance’in lehine tamamlanmak üzere görünüyor.

Binance ve FTX’in Satranç Oyunu Nasıl Başladı?

Binance CEO‘su Changpeng Zhao, birinci taşını öne süren taraf olarak, rezervlerinde bulunan FTT token’larını satacaklarını söyledi. Uğraşın fitilini ateşleyen bu adıma karşılık FTX sessiz kaldı. FTX’in kardeş şirketi Alameda’da ise gerekirse token’ları satın alabileceğini söyledi. Bu ortada FTT’nin, FTX borsasının Lokal token’ı olduğunu belirtelim.

Binance tarafından yaklaşık 580 milyon dolarlık FTX FTT token’larının piyasaya satacağını söylenmesi, Beden gösterisi olarak nitelendiriliyor. Devamında, taraflar rastgele bir Cenk içerisinde olmadıklarını belirttiler. FTX, likidite krizinin eşiğinde ölçülü bir duruş sergilerken; CZ, aldığı bu kararın büsbütün şeffaf bir yatırım bilgilendirmesi olduğu açıklamasında bulundu.

FTX Kalesini Kaybetti

Binance gayretinde FTX borsasının karşısına çıkan en Aka atılımlardan biri, borsanın likidite sorunu çektiği tezleriydi. Bunun nedeni olarak da FTX borsasından nihayet bir haftada yaklaşık 372 milyon dolarlık stablecoin’in çıkışı gösteriliyor.

Kendini bir kare oynatmak isteyen SBF, birinci gambit atağını gerçekleştirmek için likidite savlarına Misli çıkıştı. Birebir vakitte, bunun, bir rakip tarafından ortaya atılan temelsiz bir söylenti olduğunu, FTX borsasında Problem olmadığını ve varlıkların yeterli durumda olduğunu belirtti.

Büyük ehil SBF’ye nazaran, şirket 1 milyar dolardan Çok para bulunduruyordu. Ayrıyeten, borsa bütün Nakit çekme süreçlerini karşılayabilir ve yatırımcılarının varlıklarını kullanmayan bir durumdaydı.

FTX tarafından gelen bu bekleme atağı, kısa bir mühlet içerisinde geçerliliğini kaybetti. FTX’in Nakit çekme süreçlerini durdurduğu bildirildi. Çoktan bütün piyonlarını öne sürmüş olan şirket, kanat durumundaki kale figürünü de oyun dışı bıraktı.

Sam Bankman-Fried FTX’in Durumunu Değerlendirdi

Binance, FTX’e Şah Çekti

Sam Bankman-Fried’in Alelade kripto şirketlerinden farklı olması gerekiyordu. Süratli bir halde en Aka ikinci kripto borsasını kurdu ve daha sonra bu yaz sanayinin en Kötü çöküşü sırasında kurnazca genişletti. Tekrar de matematiği düzgün olan SBF için satranç oyunun sonu yaklaşmış oldu.

SBF, bütün argümanların bilakis Olumlu bir adım atamadı. baş rakibi Binance’in kurtarmasına gereksinimi olan kripto borsası FTX’in Birden çöküşü, kripto yatırımcılarını hayrete düşürdü.

Oyunun nihayet ataklarından biri Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’i büsbütün satın almayı amaçladıklarını söylemesiyle geldi. CZ bu adımı, FTX’in Nakit çekme süreçlerini durdurmasından birkaç saat sonra attı.

Şah çekilen FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried da kripto Nakit borsası Binance ile stratejik bir muahedeye varıldığını açıkladı. SBF ayrıyeten yaptığı açıklamada, vermiş oldukları takviyeden dolayı CZ’ye ve Binance’e teşekkürlerini iletti.

Oyunun sonuna gelinirken, çabanın hakemi sayılabilecek Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu (CFTC) da takipçi oldu. CFTC sözcüsü Steven Adamske, düzenleyicinin Binance ve FTX ortasındaki mevzuyu takip ettiğini Anlatım etti.

Binance’in agresif oyun üslubu karşısında, FTX’in zayıf karelerinde figür kalmamış üzere görünüyor. Satın alma atağıyla rakibine şah çeken Binance, artık satış süreçlerinin tamamlanmasıyla Birlikte oyunu bitirecek.

Tüm bu olaylar ile ilgili olarak görüş almak gayesiyle FTX TR’ye ulaştık. FTX TR tarafından mevzuyla ilgili olarak şu yorum geldi:

“FTX TR aslında şu Lahza küreselle birlikte devinim ediyor yani FTX’in görüşmeleri hala devam ediyor. Süreç sonuçlandığında elbette İzah yapılacaktır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir