Foundry Digital, Compute North Tesislerini Satın Alacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

Kripto madencilik şirketi Foundry Digital, iflas eden Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Compute North‘un tesislerini satın alacak.

Kripto ayı piyasasının sonuçlarından etkilenen kesimlerden biri de Bitcoin (BTC) madenciliği oldu. Kripto sanayisinden çıkan yatırımcılar ve kripto piyasa kıymetinin 800 milyar dolara gerilemesi öne çıktı. Kripto piyasasının madencileri, yaşanan şiddetli süreçlerden Dolayı hayatta kalmanın yollarını aradılar. Lakin, birtakım madencilik şirketleri iflas etmekten kaçınamadı. Bu şirketlerden birisi olan Compute North, alacaklılarına ödeme yapabilmek için varlık satışına devam ediyor. nihayet olarak, Foundry Digital de iflas eden madencilik şirketinden varlık satın alacak.

Foundry Digital, Compute North’un Tesislerini Bünyesine Katıyor

Kripto Nakit madenciliği ve staking şirketi Foundry Digital, geçtiğimiz aylarda iflas müracaatında bulunan Compute North ile ilgileniyor. Şirket, Compute North‘un iki Değerli tesisini satın alacak.

Ayrıca şirket, Compute North ile yapılacak muahedede geliştirilmekte olan üçüncü bir tesisi de satın alacaklarını belirtti. Bu opsiyon da masada yer alıyor.

Foundry‘ın satın almak istediği iki tesis, Güney Dakota ve Teksas bölgelerinde bulunuyor. Ayrıyeten iflas eden madencilik şirketi, Nebraska tesisinin haklarını da devredecek.

Anlaşma unsurları ortasında, madencilik makinelerinden oluşan bir filo da yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir