Filipinler Düzenleyicisi, Gözünü Kripto Paralara Dikti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 30, 2023 Yorum Yok

Filipinler taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu, kripto Nakit ünitelerini düzenlemek ve denetlemek için daha Çok yetki talep ediyor.

Geçtiğimiz sene yaşanan FTX ve Terra krizleri, kripto sanayisinin düzenlenme ve denetlenme gereksinimini ön plana çıkardı. Bilhassa birçok ülke, birinci öncelik olarak kripto düzenlemelerinin yapılması gerektiğini lisana getirdi. Bu kapsamda başlayan hareketlilik, yeni yılda da devam ediyor. nihayet olarak Filipinler taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu, ülkedeki yetki gücünü daha Çok artırmak istiyor.

Filipinler Düzenleyicisi, Kripto Nakit Konusunda Daha Çok Yetki Bekliyor

Filipinler taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu, kripto Nakit üniteleri ve dijital finans eserlerini de kapsayan bir sıra Eser ve hizmetler ile ilgili taslak kuralları kamuoyuna sundu.

Filipinli düzenleyici, yeni çıkardığı taslak kurallarının yeni imzalanan bir maddeyi daha işler hale getireceğini ve dijital varlık piyasasına yönelik daha Çok yetki vereceğini belirtti.

Bu taslağa nazaran düzenleyici, kanunları ihlal ettiği tespit edilen müdürlere, yöneticilere yahut daldaki öbür çalışanlara yaptırım uygulama hakkını da elinde bulunduracak. Bu durum, Filipinli düzenleyicinin dalda kendi yargı kurallarını oluşturmasına müsaade verecek.

Ayrıca düzenleyici, kripto Nakit üniteleri üzerindeki ağır baskısıyla da ön plana çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir