Fed, Custioda Bank Hakkında Yorumda Bulundu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 24, 2023 Yorum Yok

Fed Guvernörler Şurası kripto odaklı, Wyoming merkezli Custodia Bank’ın Federal Rezerv sistemine Üye olma müracaatıyla ilgili sonuncu kararını yayınladı.

Fed, Custioda Bank’in kripto odaklı teşebbüsünün mantıksız olması nedeniyle başvuruyu reddetti. Bu reddetmenin akabinde Fed bu kararın sebeplerini açıkladı.

Fed, Custioda Bank’in neden Ret Aldığı Hakkında İzah Yaptı

ABD Merkez Bankası (Fed), başvuruyu reddederek, Custodia’nın Yönetim grubu, mali durumu ve Amel modeli hakkında kuvvetli kuşkuları lisana getirdi.

Federal Rezerv, daha Evvel Custodia Bank‘ın Fed sisteminin bir üyesi olma başvurusunu reddettiğini ve kredi verenin idaresini, mali durumunu ve başarısızlığının nedenleri olarak dijital varlıklara dar odaklanmasını münasebet göstererek reddetiği kararı açıkladı.

Fed, değişken varlık sınıfını klâsik bankacılık kesimiyle daha Çok ilişkilendirmekten kaçınma isteğini yayımladığı metinde vurguladı.

Fed’in karar evrakında , “Genel olarak Konsey, iktisadın dar bir bölümüne odaklanan Amel planlarına sahip bankalarla ilgili telaşları artırdı” dedi. Bu kaygılar, Custodia ile ilgili olarak daha da arttı.

Fed Yönetim şurasının gözünde, Custodia ön müracaat imtihanında ‘F’ aldı. Buyruğun kendisi, duyurulan retten haftalar sonra yayınlandı zira merkez bankası Amel planlarıyla ilgili hisli bilgileri düzeltiyor. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir