parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. FBI ve Ukrayna’dan Dijital Para Borsalarına Darbe!

FBI ve Ukrayna’dan Dijital Para Borsalarına Darbe!

admin admin -
18 0

Siber hatalılara yardım ve yataklık ettiği sav edilen dokuz dijital Nakit borsasının Meydan isimleri, ABD Federal Soruşturma Ofisi (FBI) ve Ukrayna kolluk kuvvetleri tarafından kapatıldı.

1 Mayıs’ta yapılan bir açıklamaya nazaran, FBI’ın Detroit alan Ofisi ve Ukrayna Ulusal Polisi, dijital Nakit borsalarının web sitelerinin kapatılmasına yönelik bir soruşturma başlattı. Mahkeme tarafından yetkilendirilen bu faaliyet, ABD ve Rusya’da Aka yankı yarattı. Yapılan bilgilendirmelere nazaran soruşturma altınan alınan dijital para borsaları, kullanıcılarına lisanslı kripto borsaları için Gerekli olan kural ve düzenlemelerin birçoklarını atlamasına İmkan tanıyordu. Dalın en Fazla eleştirilen yanlarından olan “güvenlik” konusu için FBI ve Ukrayna, direkt olarak harekete geçti.

Birçok Web Sitesi Kapatıldı

Gerekli Emniyet önlenmlerini sağlmadığı belirtilen web siteleri, soruşturmanın verdiği yetkiler doğrultusunda kapanmaya devam ediyor. Şu anne kadar dokuz adet web sitenin kapatıldığı bildirildi. FBI ve Ukrayna’nın bu kadar tepki alma sebeplerinden biri de kripto piyasasını süratli yükselişi ve akabinde yaşanan yasa dışı olaylar oldu.

Soruşturma devam ederken pek Fazla yetkili İsim bahis hakkında görüşlerini bildirdi. Ofis, bu Cin hileli, lisanssız borsaların “siber hata ekosisteminde Kıymetli merkezler olarak hizmet ettiğini” sav etti. Ajansa nazaran, bu sanal Nakit borsalarının birçok “suç faaliyetlerini tartışmaya adanmış çevrimiçi forumlarda ilan edildi.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir