parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Euler Finance, Kripto Hırsızına Teklifte Bulundu!

Euler Finance, Kripto Hırsızına Teklifte Bulundu!

admin admin -
22 0

13 Mart tarihinde tanınan borç Eda platformu olan Euler Finance’a atak gerçekleşmişti, şirket yapılan hücuma yönelik Teklif sundu.

Euler Finance, anne husus olarak “paraları saklarsanız, kanunlar ile yüzleşirsiniz” formunda bir açıklamada bulundu. Ethereum (ETH) tabanlı borç Eda platformu, protokelden yüklü ölçüde Nakit çalan hacker ile anlaşma yapma faaliyetlerinde. Kripto saldırganına “çaldıkları fonların yüzde 90’ını 24 saat içersinde iade etmesini” değerle vurgulayarak, aksi takdirde yasal süreçler ile yüzleşeceğini bildirdi. 2023 yılına damga vuran “kripto saldırısı” kripto yatırımcısında korku atmosferi yaratmış gözüküyor.

Euler Finance, Çalınan Fonlarını Kurtarmaya Çalışıyor

Yaklaşık olarak 196 milyon dolarlık kayba uğrayan protokol, kripto saldırganı ile mutabakat yaparak “çalınan fonlarını kurtarmaya çalışıyor“. 11’den Çok DeFi platformununda etkilendiği kripto saldırısı sırf Euler Finance’a değil, birçok şirkete ziyan vermiş durumda.

Konu üzerine çalışmalarını sıkı bir formda sürdürdüğünü belirten borç verme platformu, faaliyetlerin uygunlaşması ismine birtakım hizmetleri de durduruğunu bildirmişti. Ayrıyeten ziyana uğrayan şirket, güvenlik önlemleri açısından farklı “güvenlik gruplarıyla” çalışmaya başladıklarını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir