parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Euler Finance, 196 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı

Euler Finance, 196 Milyon Dolarlık Saldırıya Uğradı

admin admin -
27 0

Ethereum tabanlı borç Eda protokolü Euler Finance, 196 milyon dolarlık bir kredi saldırısının kurbanı oldu.

Euler Finance, Çehre milyonlarca dolar bedelinde merkeziyetsiz stablecoin ve sentetik ERC-20 token’larının çalındığı bir kredi hücumuyla karşı karşıya kaldı. Ethereum tabanlı gözetimsiz borç Eda protokolü Euler Finance, 13 Mart’ta yaşadığı atak sonucunda milyonlarca DAI, USDC, staked Ethereum (StETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) kaybettiğini açıkladı.

Saldırgan, Fonları Aktarmak İçin Multichain Köprüsünü Kullandı

Veri analitik platformu Certik’in sunduğu datalara nazaran saldırgan, Yekün 196 milyon dolar kıymetinde varlığı ele geçirdi. Bilgiler, merkezi olmayan stablecoin DAI’de yaklaşık 43 milyon ve Wrapped ETH’de (wETH) yaklaşık 93.800 dolar çalındığını gösteriyor. Devam eden hamle daha şimdiden 2023’ün en Aka hack saldırısı haline geldi.

Kripto tahlil firması Meta Seluth, saldırganı bir ay Evvel meydana gelen deflasyon hücumuyla ilişkilendirdi. Bugün gerçekleştirilen hack olayında saldırgan, fonları BSC’den Ethereum’a aktarmak için Multichain köprüsünü kullandı.

Euler Finance, geçtiğimiz yıl FTX, Coinbase, Jump Crypto, Jane Street ve Uniswap üzere şirketlerin iştirakiyle gerçekleşen bir fonlama çeşidinde 32 milyon dolar toplamıştı.

Euler Finance, likit stake türevleri (LSD’ler) hizmetleri sunmasıyla hayli tanınan hale geldi. LSD’ler, stake edenlerin ETH üzere stake edilmiş kripto varlıkları için likiditenin kilidini açarak potansiyel getirilerini artırmalarını sağlayan nispeten yeni bir token çeşididir. Şu anda LSD’ler, merkezi finans protokollerinde kilitli Yekün kıymetin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir