Ethereum Node Projesi Akula Rafa Kalkıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ethereum node projesi Akula, yeni duyurulan Reth adlı rakip projeyle rekabet edemeyeceğini münasebet göstererek hizmetlerini durdurma kararı aldı.

Kripto sanayisinde hizmet veren şirketler, devamlılık konusunda kuvvetli günlerden geçiyor. Kesimdeki likiditeyi kaynak olarak gösteren ve varlıklarını kripto sanayisine bağlayan şirketler hayatta kalmaya çalışıyor. Bilhassa, FTX borsasının iflas etmeyi yeni bir devrin de başlangıcı oldu. bütün bu süreçlerin ışığında, Ethereum ekosisteminde de hareketlilik başladı. Node projelerinden Akula, piyasadaki rekabeti münasebet göstererek hizmetlerini askıya alma kararı aldı.

Ethereum Node Projesi Akula, Rekabet Edemeyeceğini Açıkladı

Projeyi rafa kaldıran Akula geliştiricileri, kararın nedeni olarak risk sermayesi tarafından desteklenen bir rakip projeyi işaret etti.

Bir Ethereum istemci platformu olan Akula’nın geliştiricileri, benzeri özelliklere sahip olan ve Paradigm tarafından yürütülen Reth adlı projeyi maksat aldı. Geliştiriciler, Reth isimli projenin daha kuvvetli bir takviye aldığını belirterek rekabet edemeyeceklerini aktardı.

Yapılan duyuruya nazaran, proje tamamiyle sona erdirildi. Geliştiriciler, artık projeyi sürdürmeyecek ve çalıştırmayacak. Lakin, proje Aleni kaynak olduğu için kod yapısı kullanılabilir olacak.

Şirket, Venture Capital’ler ile rekabet edebilecek durumda olmadıklarını aktardı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir