AB Blockchain Altyapı Planı Geliştirilmeye Devam Ediliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Avrupa Parlementosu’nun 2030 maksatlarının bir kesimi olan Hudut ötesi Blockchain altyapısına yatırım yapma amacı AB’nin Dijital On Yıl siyaset programını onayladı.

Mevcut teşebbüslerle Bir arada Avrupa Blockchain teşebbüsleri bu tabanda halk hizmetleri oluşturma hedefiyle dayanak alabilir.

AB Blockchain Altyapı Planı Avrupa Parlemento’sunda Onaylandı

Avrupa Parlamentosu, işletmelerin ve halk hizmetlerinin çalışmalarını dijitalleştirmesine Yardımcı olacak ve pan-Avrupa Blockchain tabanlı bir altyapı için takviye kelamı veren Dijital On Yıl siyaset programı için oylamayı kabul etti.

Gerçekleştirilen genel şura toplantısında 25 çekimser oyla 22’ye karşı 529 oyla kabul edildi.

Politika belgesi, Avrupa Birliği’nin 2030 için dijitalleşme gayelerine ulaşma maksatlarını belirleyen bir nitelikte. Ortak bilgi altyapısı oluşturmak, yüksek performansı artırmak üzere bahisleri kapsayan maksatlara ulaşmak için Aka ölçekli Fazla ülkeli projeleri anne çizgileriyle belirtiyor.

Avrupa Blockchain Hizmet Altyapısı, Norveç ve Lihtenştayn ile Birlikte bütün AB Üye devletlerinin yanı Dizi Ukrayna’yı gözlemci olarak içeren Hudut ötesi bir teşebbüstür. Bir AB Komitesi sözcüsü gönderdiği bir e-posta ile mevzu hakkında şöyle dedi:

“EBSI, halihazırda Avrupa Kurulu ile Avrupa Blockchain Paydaşlığı ortasındaki bir Amel birliğine tabidir.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir