Ethereum Cüzdanları Nasıl Kullanılır?

Canlı Kripto Para Piyasası Eyl 04, 2022 Yorum Yok

Kripto para birimleri piyasasında Ethereum, popülerlik ve güvenilirlik açısından Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Bitcoin, dijital platformda kripto para kavramını ve kullanımını popüler hale getirse de, Ethereum Bitcoin’in adımlarını takip etti ve vaat ettiği çok şey var, büyüme potansiyeli, güvenilirlik ve ölçeklenebilirlik. Kripto para birimi ile işlem yapan birçok kişi, zaten Ethereum ile de işlem yapmakta. Gerçekten de, özellikle rakibi kripto para birimi Bitcoin’in sınırlı arzı göz önüne alındığında, bu kripto para biriminin sunabileceği çok şey var. Bu kripto para birimi, insanların sözleşmelerle işlem yapmalarını sağlayan merkezi olmayan bir platform olarak tanımlanabilir. Herhangi bir kesinti sorunu, dolandırıcılık, üçüncü şahısların müdahalesi veya sansür sorunları yaşanmadığı için uygulama itibar ve popülerlik kazanmıştır.

Ethereum ana ağı

Bu, yayınlanan her şeyin Ether’in yürütmesinin gerektirdiği genel ana ağdır. Birçok kişi, akıllı sözleşmeleri test etmesine izin veren bir Ethereum test ağını tercih eder. Ethereum ağı, Blockchain’i korumanın yanı sıra korumaya yardımcı olan katılımcı düğümlerden eşler arası ağın oluşturulduğu merkezi olmayan bir platform olarak tanımlanabilir. Ethereum ana ağında gerçekleştirilen işlemlerin canlı istatistiklerinin tutulduğu EthStats.net adlı bir pano var. Pano, mevcut blok, gaz fiyatı, harcanan gaz ve hash zorluğu ile ilgili bilgiler sağlar. Sayfada gösterilen düğümler, aslında orada bulunan ağdaki düğümleri yansıtır. Herhangi bir kullanıcı bu panoya düğüm ekleyebilir. Ethernodes.com, düğüm sayısına bağlı olarak güncel verilerin yanı sıra geçmiş verileri de gösterir. Ethereum ana ağı hakkında başka türden bilgiler de bu web sitesinde bulunur. Ethereum üzerindeki projeler, genel Blockchain olarak yürütülür ve çeşitli kullanıcılara, para birimlerine, pazarlara ve ağ düğümlerine erişim sağlanır. Blok zincirleri özel, konsorsiyum veya genel olabilir ve bunların hepsi Ethereum ekosistemine katkıda bulunur.

Aşağıdaki bölümler, bu kripto para biriminde işlem yapılabilecek popüler dijital cüzdan platformlarını keşfediyor. Her cüzdanın, farklı kullanıcılar için kullanımın doğasına göre onları kolay veya kullanışlı kılan belirli benzersiz özellikleri ve avantajları vardır.

MyEtherWallet

Bir kripto para biriminden tam olarak yararlanmak istediğinizde tam bir düğüm çalıştırmanız gerekir. Ayrıca, bu tür para birimlerini destekleyen Blockchain’in bilgisayarınızda depolanabileceği bir çerçeveye sahip olmanız gerekir. Bu nedenlerden dolayı güvenilir bir cüzdan platformu bir zorunluluktur. Güvenilir ve hafif bir uygulama kullanmak isteyenler MyEtherWallet ile hesap açmayı seçebilirler. Bu uygulama, diğer web cüzdanlarına benzer özelliklere sahiptir, ancak bazı durumlarda benzersizdir:

  • Sunucularınıza kaydetmenize veya bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur.
  • İşlemlerinizi full node sistemi üzerinden yayınlayacaktır.
  • Biri işlemlerini yedekleyebilir.
  • Çevrimdışı veya çevrimiçi kullanın.

Bu cüzdan sistemini kullanmanın basit yolları vardır. Web sitesine giriş yaptığınızda, bu platformdaki hesabınız için benzersiz ve güçlü bir şifre seçerek bir hesap oluşturursunuz. Gereksinimlerinizi sağlayan özel anahtar, .json dosyasını indirerek, şifreli bir sürümünü kaydederek veya şifreyi siteden kopyalayarak yapıştırarak ve bilgisayarınızda bir belgeye kaydederek saklanmasını sağlar. M-cüzdan adresinin kaydedilmesi gerekiyor veya QR kodunu tarayıp kaydedebilirsiniz. Bu, herhangi bir göndericiye, cüzdan adresinizi veya cüzdanın QR kodunu göndererek ortak anahtarınızın bir kopyasını göndererek bir ödeme göndermenize olanak tanır.

Parity

Bu, bilgisayarınızın web tarayıcısıyla kolayca entegre olabilen başka bir Ethereum istemcisidir. Cüzdan, token ve Ether işlevleriyle çalışır. Platform, dApp’ler gibi farklı Ethereum özelliklerinin de sunulduğu bir GUI tarayıcısı olarak çalışır. Bu tam düğüm cüzdan, Blockchain’i kullanıcıların bilgisayarında depolar. Parity’yi Ethereum Cüzdanı olarak kullanmaya başlamak isteyenler için Windows, Docker, OSX ve Ubuntu ile uyumlu olduğunu göreceklerdir. Uyumlu cüzdan istemcisi indirildikten sonra güçlü bir parolayla birlikte bir avatar adı seçin. Size ödemeleri alabileceğiniz bir genel adres ve cüzdanınızı geri yüklemeniz gerektiğinde gerekli olan bir tohum verilecektir. Bu cüzdan platformu, diğer Ethereum cüzdan platformlarından hesapları içe aktarmak gibi birçok faydalı fonksiyona sahiptir. Diğer cüzdan özel anahtarlarını buraya yükleyebilir ve kontrol panelinizde görünen diğer seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ether almak gibi işlemler için Ether veya diğer uyumlu token formları olarak sakladığınız herhangi bir hesaba ETH üzerinden gönderebilirsiniz.

Jaxx

Bu, Ethereum’da işlem yapmak için kullanımı kolay ve ücretsiz bir cüzdandır. Başlamak için bu uygulamanın indirme seçeneğinin bağlantısını bulun. Kullanmakta olduğunuz bilgisayara göre, mobil cihazlar da olabilen doğru uyumlu sürümü bulun. Bu nedenle, mobil Android platformunuz için işe yarar. OSX ve IOS mobile ve Mac için olduğu gibi rm. Bilgisayarınızda kurulum tamamlandıktan sonra, yeni bir cüzdan hesabı oluşturmak için adım adım talimatları bulacaksınız. Bir güvenlik PIN’i ayarlamanız gerekir. İşlem yapmak istediğiniz jeton ve kripto para birimlerini seçebilir ve hesabınızın veya portföyünüzün doğru değerini yansıtmak için FIAT para birimini seçebilirsiniz. Yedekleme ifadelerinin not edilmesi ve güvenli bir şekilde saklanması tavsiye edilir. Telefon uygulamanızı cüzdanla eşleştirmek, hesabınızı korumanın yanı sıra kurtarmanın da iyi bir yoludur. Uygulama, jetonlar ve para birimleri arasında geçiş yapmak gibi farklı özellikler sunar; ayrıca para birimi dönüştürmeyi de tercih edebilirsiniz; Bu uygulamada kişinin para biriminin veya jetonunun mevcut bakiyesini ve işlem geçmişini kontrol etmek mümkündür.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir