Eqonex Group, Gönüllü Tasfiye Sürecine Girdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 08, 2023 Yorum Yok

ABD’nin Nasdaq borsasında listelenen kripto şirketi Eqonex, para sıkışıklığını münasebet göstererek isimli Yönetim muhafazası talep edecek.

FTX borsasının iflası ve kripto Nakit piyasasının çalkantılı tesirleri, birçok kurumsal şirketi zora soktu. Likidite ve varlık kasvetleri yaşamaya başlayan şirketler, hayatta kalmanın yollarını arıyor. Birçok kurumsal şirket, FTX çöküşünü münasebet göstererek iflas hazırlıklarına başladı. Ayrıyeten şirketler, Nakit çekme süreçlerini yahut ödeme aracı hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Aylardır düşüş trendinde devam eden kripto Nakit piyasasında, Eqonex tarafından da Olumsuz haberler gelmeye başladı.

Eqonex, Mahkeme Sürecine Giriyor

Singapur merkezli kripto şirketi Eqonex, halka Aleni birinci kripto borsa operatörlerinden biri olmuştu. Şirket, halka açılmasının akabinde kuvvetli süreçlerden geçti. Bilhassa, geçtiğimiz Yıl CEO’su Richard Byworth‘u değiştirerek dikkat çekti. Ayrıyeten şirket, kripto borsasını kapattı ve varlık Yönetim hizmeti vereceğini açıkladı.

Zorlu süreçler ile gayret eden şirket, nihayet yaşanan olaylardan da etkilendi. Şirketin Hong Kong üniteleri, Diginex Ltd ve Eqonex Capital Pte Ltd istekli tasfiye sürecine girdi.

Şirket yayımladığı bildiride, mahkeme müracaatının iflas, yine yapılandırma ve tasfiye kararları kapsamında gerçekleştiğini lisana getirdi. Şirket, “Ne yazık ki, kümenin en düzgün gayretlerine Karşın müzakereler başarılı olmadı” dedi.

Yapılan müracaata nazaran, Nasdaq listesinde yer alan Eqonex Group‘un kısa vadeli bir fon açığını kapatamadığı bildirildi. Bu nedenle şirket, Singapur yüksek mahkemesine isimli Yönetim müracaatında bulundu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir