En iyi 5 Fan Token

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 23, 2023 Yorum Yok

Fan token, diğer ismiyle taraftar token spor kulüpleri ile taraftarlar ortasında etkileşimi artırmak gayesiyle çıkarılmış kripto Nakit ünitesidir. Token sahibi ekipler ortasında yerli ve yabancı Fazla sayıda kulüp yer alıyor. Bilhassa Dünya Kupası vakitlerinde isminden sıkça Laf ettiren fan token’lar, inişli çıkışlı yapısıyla kripto piyasasını dönemsel olarak hareketlendiriyor.

Fan token sahibi olan spor kulüpleri ortasında; Atletico Madrid, Paris Saint German, Juventus, Barcelona, Roma ve Türkiye’den de Galatasaray ile Trabzonspor üzere gruplar yer alıyor. Bu token’ları Meydan taraftarlar, Socios platformu üzerinden gerçekleştirilen anketlerde oy vererek destekledikleri ekiplerin alacağı birtakım kararlarda fikirlerini iletebiliyorlar. Bunun yanı Dizi taraftarlar, fan token’ı yatırım hedefiyle da değerlendirebiliyorlar. Böylelikle hem kulüpler hem de taraftarlar için avantajlı sonuçları olan bir süreç ortaya çıkmış oluyor.

Kısacası taraftar token’ları bir kadronun, kulübün yahut yıldızın hayranlarına Özel olarak sunulan ve yalnızca bu fan token’larına sahip olanlar tarafından kullanılabilecek Özel avantajlar sunar. Bu avantajlar ortasında şunlar yer alabilir:

  • Özel içerik erişimi (örneğin, canlı yayınlar, röportajlar, Özel etkinlikler)
  • Oyunlar ve yarışlar için mükafatlar yahut Özel fırsatlar
  • Fanlar ortasındaki etkileşimi arttırmak için kullanılabilecek bir toplumsal araç
  • Takımın, kulübün yahut yıldızın performansına nazaran değer değiştirebilen bir yatırım aracı olarak kullanılabilir.

Peki, piyasa pahası göz önüne alındığında en yeterli fan token’lar hangileri?

En Düzgün 5 Fan Token Listesi

Spor dünyasıyla kripto varlıkları bir ortaya getiren taraftar token’ları nihayet birkaç yıldır yatırımcısını artırmış durumda. Desteklediği kadronun token’ını satın Meydan taraftarlar birebir vakitte pek Fazla ayrıcalığa sahip olurken, ekip hakkında alınacak kararlarda da Laf sahibi olmaktadırlar.

Fan token’larla ilgili aktüel gelişmelerin takip edilebileceği Fazla sayıda internet sitesi mevcut. Bunlar ortasında emniyetli ve gerçek bilgi veren CoinGecko yer alıyor. CG, taraftar coin’leri farklı bir kategori olarak listeliyor. Buna nazaran, piyasa kıymeti açısından en uygun sıralamaya sahip 5 fan token şu halde listeleniyor:

1. FC Barcelona Fan Token (BAR)

FC Barcelona Fan Token (BAR), Barcelona Futbol Kulübü’nün resmi taraftar token’ıdır. Socios.com ve Barcelona Amel birliğinde 22 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. BAR token sahipleri, FC Barcelona tarafından yayınlanan “taraftar kararı” anketlerinde akıllı kontrat yoluyla oy kullanabilir. Ayrıyeten token sahipleri, Socios platformuyla etkileşime girebilir (anketlerde oylama, Karşılaşma ve imtihanlarda rekabet etme, emsal düşünen kullanıcılarla irtibat kurma / sohbet etme vb.) ve mükafatlar kazanabilir.

Dolaşımda 6.4 milyon BAR coin dolanım arzı mevcuttur, toplamda ise 39 milyon adet BAR coin arzı bulunmaktadır.

Barcelona Fan Token en yüksek ATH fiyatı 21 Nisan 2021 tarihinde 72,55 USD olarak kaydedilmiştir. BAR token en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022’de 2,50 USD’dir.

FC Barcelona Fan Token’ın takas edilebileceği kripto Nakit borsaları ortasında Binance, Bybit, Paribu, Bitget, BKEX, BitMart yer almaktadır.

BAR token şimdiki fiyatı şu haldedir:

FC Barcelona Fan Token (BAR)

4.35 $

2. Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)

Paris Saint Germain Fan Token (PSG), Paris Saint Germain’in Socios ile çıkardığı taraftar token’ıdır. Bu token da öbür fan token’larından biri olup, kripto Nakit ve spor dünyasında başarılı olmuş projelerden birisidir.

Ethereum tabanlı ERC-20 token standardında bir kripto Nakit ünitesi olarak piyasaya sürülen Paris Saint-Germain Fan Token (PSG), hem yatırım fırsatı sunup hem de taraftarların farklı promosyonlardan faydalanmasını sağlamaktadır. PSG, madenciliği yapılan bir kripto Nakit çeşidi değildir. Lakin “artırılmış gerçeklik”le “token avı” yapılabilmektedir.

Dolaşımda 3.8 milyon adet PSG coin arzı vardır, toplamda ise 19 milyon adet PSG arzı mevcuttur.

Paris Saint-Germain Token en yüksek ATH fiyatı 27 Nisan 2021 tarihinde 58,79 USD’dir. PSG token en düşük ATL fiyatı 1 Temmuz 2020 tarihinde 3,57 USD olarak kaydedilmiştir.

PSG coin yer aldığı borsalar ortasında Binance, Gate.io, Chiliz, Paribu, Bitget, Bybit yer almaktadır.

Paris Saint-Germain Fan Token şimdiki fiyatı şu formdadır:

Paris Saint-Germain Fan Token (PSG)

6.58 $

3. Manchester City Fan Token (CITY)

Manchester City Fan Token (CITY), Socios.com ve Manchester City Amel birliğinde yaratılmış ve 25 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Ethereum tabanlıdır ve Chiliz altyapısını kullanmaktadır. CITY token ile öteki taraftar token’ları üzere kulüplerin taraftarlarla daha farklı ve yakın bir bağlantı kurması amaçlanmıştır. Taraftarların kulüple ilgili kimi kararlarda oy hakkına sahip olmalarını sağlayan CITY, taraftarlarına Özel ayrıcalıklardan faydalanma, oyuncularla tanışma üzere fırsatlar sunmaktadır. Taraftarlar, Manchester City Fan Token, sahibi olarak yapılan oylamalara katılarak fikirlerini beyan edebilmektedir.

Dolaşımda 5.3 milyon CITY token arzı mevcuttur, toplamda ise 20 milyon adet CITY arzı vardır.

CITY token en yüksek ATH fiyatı 27 Ağustos 2021’de 36,19 USD’dir. CITY en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022 tarihinde 3,58 USD olarak kaydedilmiştir.

CITY coin satın alınabilecek kripto Nakit borsaları ortasında Binance, Paribu, Chiliz, BingX, OKX, Bybit yer almaktadır.

Manchester City Fan Token aktüel fiyatı şu haldedir:

Manchester City Fan Token (CITY)

4.68 $

4. Santos FC Fan Token (SANTOS)

Santos Fan Token, 1912’de kurulan Brezilya merkezli spor kulübü Santos FC’nin Socios.com iştirakiyle geliştirilen resmi kripto Nakit ünitesidir. Santos, çıkardığı bu fan token ile maddi bir gelir kaynağı da elde etmeyi hedeflemiştir. Santos FC Taraftarları ve kulüpleriyle etkileşim kurma fırsat bulunmaktadır. Pek Fazla farklı Gaye için Santos coin kullanılabilmektedir. Anketlerde oy kullanabilme hakkı, kulübün ömrüne iştirak için kullanılmaktadır.

Ayrıca birçok Faaliyet için erişim hakkı elde etmek isteyenlerin Santos coin kullanmaları gerekecektir. Santos, birçok kripto Nakit yatırımcısı tarafından da piyasalarda yatırım gayeli olarak kullanılmaktadır. Santos ve Binance Pay ile kullanıcıların eşsiz eserler, maç biletleri, kulüp üyelikleri için ödeme yapabilmeleri sağlanmaktadır.

Dolaşımda 4.3 milyon Santos arzı mevcutken, toplamda ise 30 milyon adet Santos token arzı vardır.

Santos en yüksek ATH fiyatı 25 Eylül 2022’de 22,34 USD olarak kaydedilmiştir. Santos token en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022 tarihinde 1,30 USD’dir.

Santos coin’in yer aldığı borsalar ortasında Binance, Gate.io, Binance TR, Bitci, Bitrue, BitMart, Phemex bulunmaktadır.

Santos FC Fan Token yeni fiyatı şu haldedir:

Santos FC Fan Token (SANTOS)

5.72 $

5. Arsenal Fan Token (AFC)

Arsenal Fan Token, Arsenal Futbol Kulübü tarafından yayınlanan bir dijital Nakit tipidir. Bu token, kulüp hayranlarına Özel fırsatlar sunar ve hayranların kulüple ilgili kararlara katılmalarına İmkan sağlar. Örneğin, hayranlar oylamalar yapabilir, Özel içeriklere erişebilir yahut Özel promosyonlar alabilirler.

Bu token, ayrıyeten hayranlar ortasında ticaret yapılmasına İmkan tanır. Yani, hayranlar token’larını kulüp içi yahut dışındaki öbür hayranlarla ticaret yapabilirler. Bu ticaret, token’ların fiyatını etkileyebilir yahut hayranların token’larını elde etmelerine İmkan tanır.

Dolaşımda 6.2 milyon adet AFC arzı vardır, toplamda ise 40 milyon adet AFC token arzı mevcuttur. AFC en yüksek ATH fiyatı 27 Ekim 2021 tarihinde 8,13 USD olarak kaydedilmiştir. AFC token en düşük ATL fiyatı 12 Mayıs 2022’de 1,03 USD’dir.

AFC coin alınabilecek kripto Nakit borsaları ortasında Bybit, Gate.io, Paribu, Bitget, Chiliz yer almaktadır.

Arsenal Fan Token aktüel fiyatı şu haldedir:

Arsenal Fan Token (AFC)

3.92 $

Veriler ve kripto varlıklar CoinGecko’nun ilgili kategorisindeki piyasa pahası açısından en âlâ sıralamaya sahip olanlar ortasından derlenmiştir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir