Elon Musk, Yine Bir Kripto Parayı Uçurdu!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 11, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın Twitter paylaşımı, bir memecoin’e yüzde 10 binlik bir yükseliş yaşattı.

Kripto sanayisi, ayı ve boğa döngüsünden sıyrılarak yeni bir boyuta evrildi. Bu durumda, ortaya çıkan kripto paraların toplumsal aktiviteleri ve ünlülerin dayanakları Kıymetli rol üstlenmeye başladı. Pepe, gerisine aldığı topluluk ile 10 milyar dolarlık bir süreç hacmine ulaşmayı başarmıştı.

Son günlerde, Yine Elon Musk imzalı bir yükseliş yaşanıyor. Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Lady isimli bir figürü gündeme getirdi. Lady figürüyle ortaya çıkan bir kripto para, yaklaşık yüzde 8.912’lik bir yükseliş yaşadı.

Elon Musk ve Memecoin’lerin Bağı Kopmuyor

Twitter’ın işvereni Elon Musk, memecoin ekosisteminin bir numaralı ismi olarak görülüyor. Daha Evvel Dogecoin, Shiba ve Floki üzere memecoin’lerde dikkat çeken paylaşımlar yapan Musk, bu token’ların öne çıkmasını sağlamıştı.

Son Pepe furyasında sessizliğini koruyan milyarder isim, yeni bir paylaşım ile Yine heyecan uyandırdı. Geçtiğimiz gün Musk, Lady isimli bir fügürü paylaştı. Bu paylaşım, Milady Meme Coin isimli token’ı adeta uçurdu. Paylaşımdan Evvel 500 bin dolarlık hacimle gün geçiren token, paylaşımdan sonra 150 milyon dolarlık bir hacme ulaştı.

Ancak Musk’ın bu paylaşımı, kripto ekosisteminden reaksiyon de topladı. Birçok kripto yatırımcısı, manipülasyon ve inside trading yapıldığına yönelik argümanlar ortaya attı.

Lookonchain, bu paylaşım ve beraberinde LADYS isimli memecoin’deki hareketi takip etti. Data sağlayıcısı, Musk’ın paylaşımından Çabucak Evvel token’da gerçekleşen yüklü ölçüde alımları tespit etti.

Ayrıca bu token’ın, yeni bir Pepe olacağına yönelik söylentiler de ortalıkta dolanmaya başladı. Kriptonun evrildiği bu yeni devirde, yatırımcıların epeyce dikkatli devinim etmesi gerekiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir