DOJ, 5 Kişiyi Fiyat Manipülasyonu Nedeniyle Suçladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 25, 2023 Yorum Yok

ABD eşitlik Bakanlığı (DOJ), Ethereum tabanlı kripto Nakit ünitesi Hydro’nun piyasa manipülasyonu savıyla ilgili olarak beş kişiyi suçladı.

DOJ tarafından yeni açıklanan iddianame, ERC-20 Hydro token’ı ile ilgili olarak beş kişiyi piyasayı manipüle etmek için komplo kurmakla itham etti. 24 Nisan’da yapılan açıklamada, üç şahıs piyasayı manipüle etmek ile suçlanırken, öteki iki şahıs ise komplodaki rolleri nedeniyle farklı ayrı suçlandı.

5 ila 20 Yıl Ortası Mahpus Cezası Alabilirler

DOJ, Haziran 2018’den Nisan 2019’a kadar Hydrogen Technology Corp. CEO’luk vazifesini yürüten Michael Ross Kane, Hydrogen’in finansal mühendislik şefi Shane Hampton ve George Wolvaardt’ın, Hyrdro token’ları takas etmek isteyen piyasa iştirakçilerini dolandırdığını tez etti.

İddianameye nazaran, Moonwalkers Trading Limited isimli piyasa yapan firmanın baş teknoloji sorumlusu olan Wolvaardt, token için yüksek talep varmış üzere görünmesini sağlamak ismine bilinmeyen aralıklarla bir sıra yüksek değerli Düzmece Buyruk gerçekleştiren bir ticaret botu tasarladı. Bot, Biricik bir hesap üzerinden tıpkı anda Aka ölçülerde token alım satım süreci gerçekleştirdi.

DOJ, Hydro’nun fiyatının Yapay olarak manipüle edilmesinin akabinde, kabahat ortaklarının ellerindeki varlıkların Aka bir kısmını satarak yaklaşık 2 milyon dolar haksız kar elde ettiklerini tez ediyor.

Bunlara ek olarak, Moonwalkers’ın eski CEO’su Tyler Ostern ve Hydrogen Technology Corp şirketinden blok zincir mühendisi olan Andrew Chorlian da argüman edilen manipülasyon planına iç oldukları için suçlandı.

Kane, Hampton ve Wolvaardt’ın her biri bir Sefer taşınır Paha fiyat manipülasyonu yapmak, banka dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak ve iki Defa banka dolandırıcılığı yapmakla suçlanıyor. bütün suçlamalardan hatalı bulunmaları halinde, her biri taşınır Bedel fiyat manipülasyonu suçlamasıyla ilgili olarak azami beş Yıl mahpus cezası ve öteki suçlamaların her biri için 20 yıl mahpus cezası ile karşı karşıya kalacaklar.

20 Nisan’da New York Bölge Mahkemesi yargıcı, taşınır Değerler ve Borsa Komitesi tarafından açılan bir davada Michael Ross Kane aleyhine karar vererek 2,8 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir