Do Kwon Hakkında İddia: Milyonlarca Dolar Çekti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 18, 2023 Yorum Yok

Güney Kore merkezli KBS, Do Kwon tarafından yönetildiği düşünülen bir kripto cüzdanının 2,5 milyon dolar çektiğini belirtti.

Kripto Nakit piyasasına Aka bir vuruş vuran Terra krizinin yankıları devam ediyor. Terraform Labs CEO’su Do Kwon‘un tutuklanması ve hukukî süreçlerden geçmesi, birçok ayrıntısı da ortaya çıkarıyor.

Karadağ‘da tutuklanan ve kefalet ödeme kuralıyla özgür bırakılan Kwon, yeni argümanlar ve süreçlerin ortasında. Kefalet sonucuna itirazların gelmesi ve Kwon‘un 2,5 milyon dolar çektiğine yönelik söylentiler Güney Kore basınında yankılanıyor.

Do Kwon’un İki Gün Boyunca Nakit Çektiği Belirtildi

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Karadağ‘da tutuklandıktan sonra hukukî süreçler ile uğraş ediyor. Daha Evvel Kwon hakkında alınan kefalet kararı, kefalet ölçüsünün düşük olduğu gerekçesiyle Lokal savcılar tarafından temyize taşınmıştı.

Güney Kore merkezli KBS, Kwon’un temyiz kararından sonra 2,8 milyar won (2,5 milyon dolar) pahasında sanal varlığı nakde çevirdiğini belirtti.

KSB’e nazaran, Kwon’un yönettiği 2,5 milyon dolarlık kripto varlık kayboldu. Bu varlıklar, kefalet temyizinden Çabucak sonra nakde çevrilmek üzere stablecoin’lere dönüştürüldü. Ayrıyeten bu cüzdan, 1,6 milyon dolar pahasındaki stablecoin‘leri dün gece nakde çevirdi.

KBS, bu cüzdanın Kwon’a ilişkin olduğunu ve Nakit çekmeye devam edebileceğini düşünüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir