DeXe Coin Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 18, 2022 Yorum Yok

DeXe coin, Ethereum blok zinciri altyapısı ile oluşturulmuş Dexe Network NFT ve DeFi ticaret platformunun resmi kripto parasıdır. DeXe coin, 2020 yılında piyasaya çıkmıştır.

Platform tarafından verilen hizmet hem yatırımcıları hem de kullanıcıları şeffaf bir platformda bir ortaya getirerek yatırım yapmasını hedefler. DeXe Coin yatırımlarını şeffaf bir biçimde yapabileceklerdir. Blok zincir teknolojisi ile oluşturulan platformda kullanıcılara inançlı süreç yapma imkanı sunmaktadır.

Platform, merkeziyetsiz otonom tertip (DAO) olarak çalışmaktadır. DAO’ lar, merkeziyetsiz biçimde yönetilir. Platform için alınan kararlar bütün platform iştirakçileri tarafından oylanarak belirlenmektedir. Oylamalar büsbütün şeffaf bir biçimde gerçekleşir. Bunun yanı Dizi DAO’da iştirakçiler, platformda güncellenmesini istedikleri mevzular hakkında Teklif verebilmektedirler.

Kullanıcılar, platformdaki DeXe arayüzü aracılığıyla cüzdanı basitçe kopyalayabilir. İstatistikleri ve derecelendirmeyi Denetim edebilir, istenen yatırımcıyı seçebilir ve DeXe ağı aracılığıyla akıllı kontrat kopyalamaya başlayabilirler.

Kullanıcı bir DeXe akıllı mukavelesine yatırım yaptığında, sistem bu kullanıcı tarafından yatırılan varlıkların kıymetine eşit bir token verir. Bu durumda yatırımcı, kullanıcının yatırımlarıyla süreç yapar. öbür taraftan kullanıcı, cüzdanında tutabileceği, Öbür bir adrese gönderebileceği, bağışta bulunabileceği yatırımcı token’ına da sahiptir. Yatırımcı, belli bir müddet sonra süreç gören fonların hacmini artırır. Böylece kullanıcının token bedeli de artmış olur. İstekli olarak, kullanıcı bu token’ı DeXe akıllı mukavelesine aktarır ve karşılığında varlığı ve yatırımcı tarafından kazanılan karı alır.

DeXe’ in kullanım durumları şu biçimdedir:

  • Yönetişim: DEXE token sahipleri File yönetişim kararlarına oy verebilir ve DAO’ya katılmak için DEXE’ye sahip olmalıdır.
  • Ödüller: Traderlar, stratejilerinin başarısına bağlı olarak strateji abonelerinden komite alırlar. DeXe akıllı kontratı, üçte biri yakılan, üçte biri sigorta havuzuna gönderilen ve üçte biri DEXE sahiplerine dağıtılan token’ları piyasadan otomatik olarak Geri almak için bu toplamdan %30 alır.
  • Sigorta: Kullanıcılar, fonlarının bedelinin %10’una kadar DEXE belirteçlerini stake ederek kayıplara karşı korunma seçeneğine sahiptir.

DeXe coin, Ethereum blok zinciri alt yapısını kullanan ve bu alt yapıyla şifrelenen bir sisteme sahiptir.

DEXE coin; Binance, Kucoin, Gate.io ve HitBTC üzere kripto borsaları tarafından listelenmektedir. DeXe Network projesiyle ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine Üye olup cüzdanlarına Nakit yatırarak tokeni satın alabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir