DCG CFO’su Görevinden Ayrıldı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 02, 2023 Yorum Yok

Kripto holding 350 milyon dolarlık krediyi Geri öderken DCG CFO’su vazifesinden ayrıldı.

Şirketin geliri, kripto fiyatlarının yükselmesiyle Birlikte dördüncü çeyrekten itibaren arttı. Bununla birlikte şirkette önenmli bir durumdan ayrılık açıklaması geldi.

Digital Currency Group’tan alaka Cazip Açıklama

Kripto şirketi Digital Currency Group (DCG), Finans Yöneticisi Michael Kraines’in Nisan ayında istifa ettiğini ve birinci çeyrekte 350 milyon dolarlık bir üst seviye teminatlı vadeli krediyi büsbütün Geri ödediğini açıkladı.

Kraines iki Yıl Evvel CFO olmuştu. Hissedarlara gönderilen bir mektuba nazaran DCG, yeni bir CFO araştırması için Heidrick & Struggles ile anlaştı ve bu devirde finans departmanını reis Mark Murphy ve baş Strateji Sorumlusu Simon Koster yönetecek.

Mektupta ayrıyeten DCG’nin, kripto fiyatları yükseldikçe dördüncü çeyreğe nazaran yüzde 63 artışla birinci çeyrek gelirinin 180 milyon dolar olduğunu bildirdi. Lakin Tekrar de bir Yıl öncesine nazaran düşüş yaşandı. Ayrıyeten, faiz, vergi, amortisman ve itfa hissesinden (Ebitda) evvelki düzeltilmiş çıkara dayalı olarak geçen çeyrekte 6 milyon dolarlık bir ziyan bildirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir