DBS Bank, Onyx Ağını Kullanan İlk Asya Bankası Oldu

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Singapur merkezli DBS Bank, JPMorgan’ın blockchain altyapısı Onyx’te sabit gelir ticaretini muvaffakiyetle tamamladı.

Kripto ayı piyasasının tesirlerine karşın, blockchain girişimleri Hız kesmeden devam ediyor. Şirketler, klâsik bankacılık sistemini blockchain teknolojisiyle buluşturmak istiyor. Singapur, blockchain girişimleri ve geliştirmeleriyle merkez ülke olmak için ağır mesai harcıyor. Ülkedeki DBS Bank, teşebbüslerin içinde yer Meydan en Değerli bankalardan birisi oldu. Lakin Singapur, kripto Nakit ünitelerine karşı aralıklı yaklaşım sergiliyor. Ülkenin odağında, yalnızca blockchain teknolojisi yer alıyor. Singapur merkezli banka DBS, bu alandaki çalışmalarına değindi.

DBS Bank, Blockchain Teşebbüslerine Devam Ediyor

Piyasa bedeline nazaran Singapur’un en Aka bankası olan DBS, JPMorgan’ın blockchain tabanlı sabit getirili ticaret ağı olan Onyx’i kullandı. Banka, Onyx’i kullanan birinci Asya bankası olduğunu belirtti. Ayrıyeten DBS Bank, Goldman Sachs (GS) ve BNP Paribas (EPA) üzere memleketler arası devlerin ortasına katıldığını aktardı.

Onyx Digital Assets, sabit getirili piyasalarda kısa vadeli ticaret için token’ları kullanıyor. Bu sayede, yatırımcıların varlıklarını bilançolarından çıkmadan saatler Evvel ödünç verebiliyor. Onyx, Repo işlemlerini birkaç saat içinde gerçekleştirmesiyle ön plana çıktı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir