CZ: Do Kwon Doğru Fikre Sahipti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Do Kwon‘un aslında yanlışsız fikre sahip olduğunu fakat yanlış uygulamalar yaptığını söyledi.

Dünyanın en Aka kripto Nakit alım satım platformu olan Binance CEO’su CZ’den stablecoin yorumu geldi. Changpeng Zhao (CZ), Terra’nın mimarı Do Kwon’un aslında hakikat fikre sahip olduğunu söyledi.

CZ: Do Kwon Hakikat Fikre Sahipti Lakin Uygulama Yanlıştı

Silicon Valley Bank‘ın USDC fiyatlarını etkilemesi dalda Aka bir krize yol açabilir. Bu sebeple daldaki herkes neredeyse diken üstünde. Bununla Bir arada istikrarsızlaştırmaya direkt müdahalesi göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Bankanın stablecoin’deki depeg’e yol açması sistemdeki birçok şeyi sorgulamaya neden oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun, klâsik bankaların çoklukla ABD doları üzere fiat Nakit ünitelerine teğe bir sabitlenen stablecoin’ler için bir risk oluşturduğuna inanmasına yol açtı.

CZ’nin fikrini destekleyen bir topluluk üyesi, kripto dayanaklı bir stablecoin fikrini ortaya attı. CZ, Do Kwon tarafından başlatılan feshedilmiş algoritmik stablecoin‘i vurgulayarak Karşılık verdi ve şunları söyledi:

“Do Kwon aslında gerçek fikre sahipti, lakin uygulamada sefil bir formda başarısız oldu.”

11 Mart’ta Circle, Silicon Valley Bank’ın (SVB) 3,3 milyar dolarlık Nakit çekme talebini sürece koymadığını açıkladı. Kripto piyasası, bu duruma USDC varlıklarını satarak Cevap verdi. ABD doları takviyeli stablecoin’in peg’ini kaybetmesine neden oldu. SVB’nin USDC fiyatlarını istikrarsızlaştırmaya direkt iştiraki göz önüne alındığında, CZ bankaları stablecoin risklerini artırmakla suçladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir