Core Scientific ve Celsius Arasında İpler Kopuyor

Altcoinler May 09, 2023 Yorum Yok

Core Scientific, Celsius tarafından gönderilen 4,7 milyon dolarlık idari talebi kabul etmedi.

Core Scientific ve Celsius ortasındaki tansiyon tırmanmaya başladı. İflas eden iki şirket, mukaveleler ve hukukî süreçlerde sık sık karşı karşıya geliyor. Dava belgelerine düşen nihayet datalara nazaran, Celsius’un gönderdiği idari talep, Core Scientific tarafından kabul edilmedi.

Bu atılımıyla Core Scientific, Celsius’un öne sürdüğü 4,7 milyon dolarlık isteğini ödemeyi kabul etmedi. İki firma ortasında, kontrat yükümlükleri bağlamında tansiyon yükseldi.

Core Scientific, Celsius’un Talebini Geri Çevirdi

Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Celsius Network’ün 4,7 milyon dolarlık idari talebinin yetersiz ispatlar sunması nedeniyle reddedilmesini istedi. İflas mahkemesine düşen belgelere nazaran, iki şirketin ortasındaki ipler kopmaya başladı.

Bitcoin madencilik şirketinin itirazında, “Celsius’un kelamda idari alacağının kabul edilmesi ve derhal ödenmesi talebi, Core’un da talepleri olduğunu göz gerisi ediyor.” denildi. Core Scientific, Celsius‘un istediği ölçünün kendi alacaklarından daha Çok olmadığını söyledi.

İflas eden madencilik şirketi, birinci olarak 2020 yılında Celsius ile bir Amel mukavelesi imzalamıştı. Lakin, elektrik masraflarındaki artış nedeniyle, Core’un bu elektrik masrafını Celsius’a yansıttığı bildirildi. Şirkete nazaran bu durum, Gerekli mahkeme belgelerinde yer alıyor. Bu konuya itiraz eden Core Scientific, Gerekli yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve birebirini Celsius’tan göremediğini belirtti.

Bitcoin madencilik firmasının avukatları, Celsius‘un Core Scientific’e yaklaşık 11 milyon dolarlık bir ödeme yükümlülüğünün bulunduğunu söyledi.

Son olarak Core Scientific, “Burada haksız yere zenginleştirilen biri varsa o da Celsius’tur” diyerek tansiyonun fitilini ateşlemiş oldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir