ConsenSys, Kullanıcı Verilerini Topladığını Açıkladı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Ethereum yazılım firması ConsenSys, Infura’yı Metamask’ta bir RPC olarak kullanırken kullanıcıların bilgilerinin toplandığını açıkladı.

Şirket, kullanıcıların IP adresi ve cüzdan bilgileri üzere farklı bilgilerin toplandığını söyledi. Ethereum Merge’ünde rol oynayan firmalardan olan ConsenSys’ın bu açıklaması Twitter da yankı buldu.

Ethereum Yazılım Firması ConsenSys, Kullanıcı Bilgilerinin Toplandığını Açıkladı

Ethereum birleşmesi gerisindeki firmalardan biri olan ConsenSys yaptığı açıklamada, zincir üstü cüzdan hizmeti MetaMask ile ilgili kullanıcı datalarının de toplandığını söyledi.

Açıklama, merkeziyetsiz kripto borsası Uniswap’ın kapalılık siyasetinde misal bir güncelleme yapmasından günler sonra geldi. ConsenSys, öteki Bazen kullanıcı bilgileriyle Birlikte irtibat bilgileri, profil bilgileri üzere kullanıcı kimliğiyle ilgili kimi bilgileri topladığına yaptığı açıklamada değindi.

Firma, dijital cüzdan MetaMask’ta varsayılan uzaktan prosedür daveti (RPC) sağlayıcısı olan Infura’yı kullanırken, Infura’nın süreçler için kullanıcının IP adresini ve Ethereum cüzdan adresini de toplayacağını kelamlarına ekledi. Bir kullanıcı MetaMask’ta farklı bir RPC’ye geçerse finansal bilgiler toplanmayacak.

Açıklamanın akabinde Twitter’da kripto topluluğu bu nihayet güncellemenin kriptonun Temel Bina taşlarından biri olan kullanıcı mahremiyetini işgal ettiğinden İzah hakkındaki memnuniyetsizliklerini lisana getirdiler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir