Coinbase ve MicroStrategy: FTX Çöküşü Güveni Azaltıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Yüksek tahvil getirilerinin yanı Dizi kripto paranın kurumsal yatırımcılar ortasında uzun vadeli uygulanabilirliğine dair kuşkuları artırdığı düşünülüyor.

Kripto Nakit borsası Coinbase ve bir Amel zekası şirketi ve bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy tarafından ihraç edilen tahviller, FTX’in çöküşünün akabinde bölüme olan yatırımcı itimadının kaymasıyla Üleş kıymetlerinde düşüş yaşadı.

Kurumsalların Kriptoya Olan İtimadı Azalıyor

Finra-Morningstar’ın bilgilerine nazaran, Coinbase’in 2031 vadesi dolan tahvili bu ay yüzde 15 düşerek dolar bazında 0,5 dolara düştü ve fiyatın zıddı tarafta devinim eden getiriyi yüzde 13,5 üzere rekor bir yüksekliğe ulaştı. Düşüş, yaklaşık üç aylık konsolidasyonun akabinde geldi ve bu yılın başlarında görülen düşüş eğiliminin bir uzantısına işaret ediyor. Öte yandan şirketin 2026’da ödenmesi gereken tahvil getirisi ise yüzde 17’ye yükseldi.

Mike Alfred, hususa değinen bir açıklamada bulundu:

“Yüksek tahvil getirileri, keskin bir halde daha yüksek oranların yanı Dizi Terra Luna, Celsius, 3AC, Voyager, BlockFi ve FTX’in yüksek profilli çöküşlerinden sonra kurumsal yatırımcılar ortasında kripto paranın uzun vadeli uygulanabilirliği hakkında gerçek şüpheciliği yansıtıyor”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir