parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Coinbase, BUSD İşlemlerini Askıya Aldı

Coinbase, BUSD İşlemlerini Askıya Aldı

admin admin -
26 0

ABD merkezli kripto Nakit borsası Coinbase, BUSD paritesindeki alım satım süreçlerini askıya aldığını açıkladı.

Kripto Nakit kesiminde sular durulmuyor. nihayet periyotta yaşanan olaylar kripto Nakit piyasalarındaki stablecoin’lerin güvenilirliğini sorgulatmaya başladı.

Coinbase, BUSD Paritesi Süreçlerini Dondurdu

Kripto Nakit bölümünde stablecoin’lerin güvenliği konusunda sıkıntılar yaşanıyor. ABD’de bankaların batması ve bu bankalarda tutulan mevduatlara erişimler konusunda telaşlar yaşanıyor.

Sektörde çalkantılı geçen bugünlerde Amerikalı kripto Nakit borsası Coinbase‘den BUSD paritesindeki süreçleri askıya aldı.

Şubat ayında ABD merkezli kripto Nakit borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un likidite tasalarını açıklamıştı. BUSD paritesindeki süreçlerin dondurulmasına münasebet olarak bu likidite telaşları gösterildi.

Karar, BUSD ihraç eden şirket olan Paxos’un, New York Finansal Hizmetler Departmanı ve bildirildiğine nazaran federal taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleyici aksiyonunun bir sonucu olarak stablecoin basımını durdurmasının akabinde geldi.

Coinbase’in duyurusuna nazaran, BUSD tutan kullanıcılar varlıklarını istedikleri Vakit Geri çekebilecekler. Coinbase’deki bu karar Paxos’un stablecoin’i BUSD ile ilgili SEC’le görüşmelere başlamasının akabinde geldi. Borsanın bu kararı açıklanana nazaran likidite sorunu telaşlarıyla Birlikte yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir