Circle, Milyarlarca Dolar Kayıp Verdi! USDC Çöktü!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

USDC ihraççısı Circle, Silicon Valley Bank’tan yaklaşık 3 milyar dolarını çekemediğini itiraf ederken, USDC’nin depeg olduğu gözlemlendi.

Silicon Valley Bank’ın (SVB) Aka bir çöküş yaşadıktan sonra düzenleyici tarafından kapatılması, kripto sanayisini de Misli bir formda etkiledi. SVB’de 40 milyar dolarlık bir varlığı bulunan USDC ihraççısı, bu varlığın yaklaşık 3.3 milyar dolarını çekemediğini itiraf etti. Bu sabaha karşı gelen itirafın akabinde, USDC’nin fiyatının 0.9 dolara gerilediği gözlemlendi. Sıkışan parası için Circle, banka havalelerinin tam manasıyla çalışmadığını münasebet gösterdi.

Circle, 3.3 Milyar Dolarını Kurtaramadı

USDC ihraççısı Circle, Silicon Valley Bank’tan çekmeye çalıştığı 40 milyar dolarının, 3.3 milyar dolarını kurtaramadığını itiraf etti.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Circle, geçtiğimiz günden beri tartışılan sıkışan varlıklar konusuna açıklık getirmiş oldu. Circle, Perşembe günü başlattığı Nakit çekme süreçlerinin şimdi tamamlanmadığını teyit ettiğini ve içerde hala 3.3 milyar dolarının kaldığını açıkladı.

Stablecoin ihraççısı, düzenleyicilerin rehberliğini takip edeceğini ve Değerli görülen bu bankanın devamlılığı için yapılan davetlere katılacağını Anlatım etti.

Circle’ın bu açıklamaları gündeme bomba tesiri yaratırken, ortaya çıkan panik satışları nedeniyle USDC fiyatının 0,9 dolar düzeylerine gerilediği gözlemlendi. En faal kullanılan ve milyarlarca dolarlık varlığın döndüğü USDC’nin depeg olması, kripto Nakit piyasasında şok tesiri yarattı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir