Circle, FTX Tarafına Yükümlü Olmadıklarını Belirtti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 09, 2022 Yorum Yok

Stablecoin ihraççısı Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX olaylarıyla ilgili yayılan dedikodulara nihayet noktayı koydu.

Kripto Nakit piyasasını sarsan FTX olayları, tesirlerini sürdürüyor. Hacim sıralamasına nazaran en Aka ikinci kripto Nakit borsası olan FTX, likidite ezaları nedeniyle rakibinin kapısını çaldı. Binance, FTX‘i satın almak için harekete geçti. bütün bu süreç, kripto gündemini ağır bir formda meşgul ediyor. Yatırımcılar ve kurumsallar sonraki ataklar için devinim etmeye çalışıyor. nihayet olarak USDC ihraççısı Circle, FTX dedikodularına karşılık verdi.

Circle, FTX Konusunda Mesafeli

FTX borsası, Circle’ın 2021 yılındaki finansman cinsinde 440 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yatırımların karşılığını merak eden kripto yatırımcıları ortasında dedikodular başladı. Circle CEO’su Jeremy Allaire, FTX tarafına rastgele bir maruziyetleri olmadığını lisana getirdi.

Allaire yaptığı toplumsal medya paylaşımında, FTX ve Alameda şirketlerine kredi vermediğinin altını çizdi. Ayrıyeten Allaire, teminat emeliyle FTT (FTX) alımı da gerçekleştirmediğini belirtti.

Circle’ın daha şeffaf ve kurumsal Amel yürüttüğünü belirten Allaire, şirketinin varlıklarını garanti altına aldıklarını aktardı. Şirketin CEO’su, FTX şirketine hizmet verdiklerini, bunun kripto ekosistem çalışmaları olduğuna da dikkat çekti.

Allaire’nin yaptığı açıklamaya nazaran, Circle ve FTX ortasında karşılıklı küçük ölçü Üleş sahipliği bulunuyor. Ayrıyeten Circle, FTX düşüşünde rastgele bir ticari sürece de girmediğini duyurdu.

USDC ihraççısı şirket, FTX çöküşünden etkilenmeyeceğini lisana getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir