Çin ve Singapur İş Birliği Yapıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

Çin ve Singapur “yeşil finansman” için Amel birliği yapacağını açıkladı.

Küresel ekonomilerde yeşilleşme gayreti devam ediyor. Bununla Bir arada ülkeler düşük karbon emisyonu yaratacak finansal tahliller geliştirmeye devam ediyor.

Çin ve Singapur Düşük Karbon Emisyonu için İş Birliği Yapacağını Açıkladı

Başlıca Asya ekonomileri olan Çin ve Singapur, yeşil ve geçiş finansmanı alanındaki işbirliğini derinleştirmek için bir vazife gücü oluşturdu. Hareket, bölgede düşük karbonlu bir istikbal için daha Çok kamu-özel kesim işbirliğini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Singapur Nakit Otoritesi (MAS), Çin-Singapur Yeşil Finans misyon Gücü’nün (GFTF) kurulması için Çin Kamu Bankası (PBC) ile işbirliği yaptığını duyurdu. GFTF ile ikili, karbon ayak izlerini azaltmak için bir sıra finansal standart, eser, teknoloji ve tarif geliştirmeyi hedefliyor.

Çin ve Singapur’dan halk Özel kesim iştirakçileri, “ülkelerimiz için düşük karbonlu bir geleceğe emniyetli ve kapsayıcı bir geçişi desteklemek için kapital akışlarını hızlandıracak somut teşebbüsler üzerinde işbirliği yapacaklar” açıklamalarında bulundu.

GFTF, ülkelerin yeşil ve geçiş tahvili eserlerine iki taraflı erişimi içeren sürdürülebilir tahvil piyasası irtibatını güçlendirecek ve teknoloji teşebbüsleri ile sürdürülebilir finansın benimsenmesini kolaylaştırmayı amaçlayacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir