parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. ChatGPT, Akıllı Sözleşmeleri Denetleyebilir mi?

ChatGPT, Akıllı Sözleşmeleri Denetleyebilir mi?

admin admin -
27 0

ChatGPT’nin nihayet sürümü olan GPT-4, Ethereum akıllı kontratı üzerindeki Emniyet açıklarını tespit etti.

ChatGPT’nin en yeni sürümü, SAT testlerinde yüksek puanlar alarak ve Ethereum akıllı kontratlarındaki Emniyet açıklarını ön plana çıkararak toplumsal medyada heyecan yarattı. OpenAI’ya nazaran GPT-4, Türlü alanlarda profesyonel ve akademik ölçütlerde insan seviyesine yakın performans gösteren epeyce tesirli bir Yapay zeka sürümü.

GPT-4 Heyecan Yarattı

GPT-4, akademik kıyaslamalardaki harika skorların yanı sıra, Ethereum akıllı kontratlarını inceleme, Emniyet açıklarını vurgulama ve koddan yararlanmaların potansiyel yollarını önerme üzere yetenekler gösterdi.

Coinbase Yöneticisi Conor Grogan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda GPT-4 ile olan diyaloğunu paylaştı. Paylaşılan diyalogda GPT-4’ün, Ethereum akıllı kontratında yer Meydan birtakım Emniyet açıklarını ortaya koyduğu ve onlara tahlil ürettiği görüldü.

Bu gelişmeler üzerine Cointelegraph, ETHDubai konferansında iştirakçilere birtakım sorular yöneltti. İştirakçilerin çoğunluğu ChatGPT ile ilgili Olumlu yorumlarda bulundu.

Blockchain geliştiricisi Salman Arshad, Emniyet ve kontrol süreçlerinde Web3’e odaklanılması nedeniyle ChatGPT’nin blockchain ile olan temasını vurguladı ve şu sözleri kullandı: “Akıllı mukavele denetçileri maliyetlidir, ChatGPT bu hususta süratli ve Müsait maliyetli bir yol sunuyor.”

Başka bir blockchain geliştiricisi olan Syed Ghazanfer ise ChatGPT’nin işbirliğine dayalı tabiatının altını çizdi ve ChatGPT’den yana olduğunu söyledi.

Cointelegraph’ın daha Evvel yaptığı Öbür bir araştırma, ChatGPT’nin geliştiricilerin kodlama meselelerini çözmeleri için Kıymetli ölçüde yararlı olduğunu kanıtlamıştı. Yapay zeka dayanaklı ChatGPT, akıllı kontratların ve Web3 platformlarının Emniyet kontrolleri için de yararlı olmayı vaadediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir