Casper Network (CSPR) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 13, 2023 Yorum Yok

Casper Network, kurumların zımnilik tercihlerini geliştirmek için tasarlanmış bir protokoldür. Bunu yaparken

Casper Network Nedir?

Casper Network, kullanılabilirlik, ademi merkeziyetçilik, Emniyet yahut ölçeklenebilirlikten ödün vermeden gerçek dünya uygulamaları için oluşturulmuş bir Layer-1 Proof of Stake (PoS) blokzincir ağıdır. Casper Labs, 31 Mart 2021’de Casper’ın anne ağını resmi olarak başlatmıştır.

Protokol, esnek saklılık müsaadelerine, düşük gecikme müddetine ve güvenliğe odaklanarak kurumsal benimseme için tasarlanmıştır. Casper, kuruluşların Emniyet yahut performanstan ödün vermeden saklılık tercihlerine bağlı olarak genel, müsaadeler ve Özel File yinelemeleri ortasında seçim yapmasını sağlar.

Bu, Casper ile iştirakler geliştirmek için apansızın Çok kuruluşu ve Web3 grubunu birbirine bağlamıştır.

Casper Network Nasıl Çalışır?

Casper ağının çalışma mantığını anlayabilmek için, ağın özelliklerini şu biçimde sıralayabiliriz:

CBC-Casper Proof of Stake: CBC Casper, Türlü potansiyel avantajlara sahip olan ve muhtemelen gelecekte ETH 2.0 tarafından benimsenecek olan bir PoS mutabakat protokolleri ailesidir. Bunu, Hayal edebileceğiniz Derhal derhal her data yapısı üzerinde mutabakat protokolleri tasarlamak için bir plan olarak düşünebilirsiniz.

Kurumsal Optimize Edilmiş: İşletmeler, File üzerinde Özel yahut müsaade uygulamaları oluşturmayı seçebilir. Ağ, teknolojik manileri azaltır ve daha Çok şirketin blockchain teknolojisini Amel modellerine iç etmesine İmkan tanır.

Ölçeklenebilir: Casper’ın kullanıcılara sağladığı bir Öbür Kıymetli fayda da ölçeklenebilirliktir. Casper’ın PoS mimarisi, ağlara neredeyse sınırsız depolama kapasitesi sağlayan parçalamayı Muhtemel kılacaktır.

Gelecek Delili: Casper Network de yükseltilebilir. Casper, işletmelerin evvelden belirlenmiş maliyetlerle evvelden gaz rezerve etmelerini sağlayacak ve istikbal için plan yapmayı kolaylaştıracak iddiası bir gaz vadeli süreç piyasası geliştirmektedir. ek olarak, WebAssembly dayanağı, kripto olmayan geliştiricilerin süratli bir formda iç olmasını sağlar.

Bunun yanı Dizi Casper geliştiricileri, Casper Network’ün alternatif blokzincirlere nazaran ne kadar güç verimli olduğunu belirlemek için sistemler ortasında Güç kullanımı karşılaştırma dataları çalıştırdı. Bunun için ise Casper Network’teki Biricik bir düğümün Sıkıntı kullanımını araştırarak başladılar.

Not: 400 düğümdeki Casper Ağı, Ethereum ve Bitcoin ile karşılaştırıldığında sırasıyla yüzde 47 bin ve yüzde 136 bin daha Çok güç verimlidir.

CSPR Coin Nedir?

CSPR coin, Casper ağının Lokal kripto Nakit ünitesidir. Casper, ağı korumak ve sürdürmek için PoS mutabakat düzeneğine katılan doğrulayıcıları ödüllendirmek için CSPR coin’lere güvenir.

 • Ağ ve Süreç Fiyatı: CSPR madeni paraları ayrıyeten süreç fiyatlarını ödemek ve düğümleri hesaplama gücü ve bant genişliğini telafi etmek için kullanılır.
 • Yönetişim: Casper, doğrulayıcıları File süreçlerini işleyen ve ağdaki blokları onaylayan CSPR tokenları ile ödüllendirir.

Casper’ın müşterileri çoğunlukla Aka şirketlerdir. Bu şirketlerin esasen Fazla sayıda sadık müşterisi var. Sonuç olarak, Casper projeyi her kuruluşa başarılı bir halde dağıttığında, Aka File tesirleri yaratılacaktır.

CSPR Coin Arzı ve Fiyatı Ne Kadar?

Kripto paraların arzı, Laf konusu kripto paranın dolanımda olan Yekün ölçüsünü Anlatım eder. Kripto Nakit üniteleri çoklukla bir arz sonuna sahiptir, yani ne kadarının dolanımda olabileceği belirlenmiştir. Bu hudut, kripto Nakit ünitesinin blok zincirindeki protokol tarafından belirlenir ve çoklukla sabit bir sayıdır. Casper coin arzı 11 milyar adettir.

Kripto varlıklarının fiyatları, kripto Nakit borsaları üzerinde süreç gördüğü için borsalarda meydana gelen arz-talep istikrarına nazaran değişebilir. Borsalarda süreç gören bir kripto Nakit ünitesinin fiyatı, o borsanın süreç hacmi, likidite düzeyi, borsadaki öbür kripto varlıkların fiyatı ve yatırımcıların süreç stratejileri üzere faktörlere bağlı olarak değişebilir.

CSPR coin şimdiki fiyatı şu biçimdedir:

Casper Network (CSPR)

0.035788 $

CSPR En Yüksek Kaçı Gördü?

CSPR coin en yüksek fiyatı yani ATH düzeyi 12 Mayıs 2021 tarihinde 1,33 USD olarak kaydedilmiştir. ATH, yatırımcılar için Değerli bir gösterge olabilir zira varlığın evvelki en yüksek düzeyini aşması, o varlığın büyümesine ve mümkün karlılık potansiyeline işaret edebilir. Lakin, ATH’nin aşılması her Vakit Olumlu sonuçlar doğurmaz ve fiyatlar düşebilir yahut dalgalanabilir. Bu nedenle, ATH’nin aşılması, yatırımcılar için yalnızca bir gösterge olarak kabul edilmeli ve yatırım kararlarına Biricik başına tesir etmemelidir.

CSPR En Düşük Kaçı Gördü?

Casper coin en düşük fiyatı yani ATL düzeyi 18 Haziran 2022’de 0,02 USD’dir. Kripto Nakit dünyasında “dip” denilen ATL düzeyi, muhakkak bir kripto Nakit ünitesinin fiyatının en düşük düzeye ulaştığı Vakit dilimini Anlatım eder. Taban, bir kripto Nakit ünitesinin değer kaybının Doruk noktasıdır ve fiyatın daha da düşmesine Mani olabilecek bir noktadır.

Casper Network Coin Hangi Borsalarda?

Kripto Nakit borsaları, farklı şirketler yahut bireyler tarafından çıkarılmıştır. Örneğin, Binance, Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur ve Coinbase, Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulmuştur. Lakin, borsaların kurulması ekseriyetle bir kadro yatırımcılar tarafından finanse edilir.

Casper Network satın alınabilecek kripto Nakit borsaları aşağıdaki üzeredir:

 • KuCoin
 • Bithumb
 • OKX
 • Gate.io
 • Huobi
 • Bitget
 • BKEX
 • Bitrue
 • BitMart
 • XT.COM

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir