parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. BUSD Aktivitesi İki Yılın En Düşük Seviyesinde

BUSD Aktivitesi İki Yılın En Düşük Seviyesinde

admin admin -
13 0

Glassnode bilgilerine nazaran, BUSD gönderen ve Meydan adreslerin sayısı nihayet iki yılın en düşük düzeyine ulaştı. 

Düzenleyicilerin, Binance’in evvelce desteklediği stablecoin’i mercek altına almasından bu yana BUSD aktivitesi Aka ölçüde düştü. Çoklukla BUSD kısaltmasıyla bilinen Binance USD, Binance ve finansal hizmetler sağlayıcısı Paxos ortasında gerçekleştirilen ortak bir projedir. 

BUSD Düşerken, Tether Yükseliyor

Binance USD faaliyetlerindeki düşüş, Paxos’un Şubat ayında ABD taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir Wells bildirimi almasının akabinde yaşandı.

Düzenleyici kurum, BUSD’yi kayıtsız bir taşınır Kıymet olarak sınıflandırdı. Sonraki ay Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsasının sanayi Kurtarma Teşebbüsü fonlarından kalan yaklaşık 1 milyar doları Bitcoin, Ethereum ve BNB’ye dönüştüreceğini açıkladı. Kripto varlıklar ise yalnızca Binance USD ile alınacaktı.

Bir vakitler 23 milyar doların üzerinde arz oluşturan BUSD, bugün 6 milyar doların biraz üzerinde seyrediyor. 

Tether’in USDT’si ise şu anda 82 milyar dolardan fazla. Bu sayı, Circle tarafından çıkarılan ve ikinci sırada yer Meydan USDC’den yaklaşık 50 milyar dolar daha fazla.

Kripto dalındaki Aleni Ara en baskın stablecoin olan Tether, nispeten süratli bir biçimde yeni token’lar basmaya devam ediyor.

Özellikle Ethereum’un stablecoin arzına bakıldığında, Yekün USDT 36 milyardan Çok token’a ulaşıyor. Binance USD ise toplamda 6 milyar token’ın biraz üzerinde yer alıyor. Kimilerine nazaran USDT arzı, tarihî olarak Bitcoin fiyatının ya da bir Tüm olarak kripto piyasasının eğilim göstereceği istikameti belirlemede Yardımcı olmuştur.

The Block’ta araştırma yöneticisi olan Simon Cousaert, geçen ay yaptığı açıklamada: “Genel olarak Tether, daha yüksek talep gördüğünde yeni USDT ihraç ediyor. Bu, sisteme yeni para para girdiğini gösterir” tabirlerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir