BlockFi’ın Satış Girişiminin Ardından Yeni Çözüm Arıyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 15, 2023 Yorum Yok

BlockFi, başarısız olan satış teşebbüsünün akabinde yeni bir Menfaat yol arıyor.

BlockFi’ın başarısız geçen satış sürecinin akabinde şirket bir çıkış arıyor. BlockFi, kredi Eda platformunu tasfiye etmeye başlamak için bir iflas mahkemesinden müsaade istedi.

BlockFi Mahkemeden ek Mühlet İstiyor

BlockFi, bir iflas mahkemesi belgesine nazaran kredi Eda platformunu tasfiye etmeyi ve alacaklılara fon dağıtmayı planlıyor.

Mahkeme dokümanlarına nazaran, beklenen hareket, BlockFi platformunu satarak alacaklılara Geri ödeme yapmak için fon yaratmaya yönelik başarısız bir uğraşın akabinde mahkemeden ek müddet istedi. İflas eden kripto kredi sağlayıcısının avukatları, “diğer şeylerin yanı sıra, nihayet düzenleyici gelişmeler göz önüne alındığında, bir satıştan elde edilecek manalı bir değer eksikliği olabilir” diye yazdı.

BlockFi’nin avukatları açıklamalarında şu tabirlere yer verdi:

“BlockFi Platformu için bir süreci sonuçlandırmak ve tamamlamak, borçluların alacaklılarının faydasına Müsait ve kıymeti maksimize eden bir süreçle sonuçlanmayacaktır. Buna nazaran, borçluların varlıklarını planın kurallarına Müsait olarak alacaklılara dağıtacakları ve akabinde işlerinin tasfiye edileceği kendi kendini tasfiye sürecini sürdürmektedir.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir