Bitcoin’in (BTC) Piyasa Değeri, Meta’yı Solladı!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Güncel durum itibariyle BTC’nin piyasa bedeli, Facebook ve Instagram’ın sahibi Meta şirketini geçerek onbirinci sıraya yükseldi.

BTC’nin piyasa değeri, piyasa kıymetine nazaran en düzgün varlıklar ortasında elektrikli araç üreticisi Tesla’ya yaklaştı. Dünyanın en tanınan şirketlerinden olan Meta’yı piyasa kıymeti manasında sollayan BTC, küresel manada dikkatleri üzerine topladı. Silicon Valley Bank’in (SVB) ve Signature Bank‘in kapatılmasının akabinde, kripto tarafında Aka düşüşler gözlemlenmişti. Bu olayların arkasına gelen stablecoin sorunları ise, işleri giderek zora sokmuştu. Şuana bakıldığında ise Sıkıntı toplayarak ayağa kalkan BTC, piyasa pahasında Kıymetli bir düzeye gelmiş görünüyor.

BTC Taraflı Olumlu Bilgiler Yükselişe Geçti

Ardı arkasına gelen FUD haberler ile 19.500 dolar düzeyine anlık çöküş yaşayan BTC, kripto marketinden güç toplamış durumda. Fiyat olarak 24.300 dolar düzeyine kısa müddette yerleşerek kripto yatırımcısına itimat aşılamış gözüküyor. Kripto piyasasına genel bir nazar atıldığında yaşanan çöküşten sonra birçok bilgi, ibreyi Olumlu istikamete çevirmiş durumda.

Global olarak Aka Ehemmiyet teşkil eden bilgilerden olan “piyasa değeri“, BTC için giderek artıyor. nihayet 24 saatlik sürece bakıldığında BTC’nin piyasa bedeli, Meta’nın piyasa bedelinden 36 milyar dolar daha azdı. 433 milyar dolar piyasa kıymetine sahip olan BTC, 469 milyar dolar piyasa pahasına sahip olan Meta’yı sollamış gözüküyor. Yeni olarak BTC 471 milyar dolar, Meta ise 469 milyar dolar piyasa pahasına sahip.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir