Bitcoin Madencilik Havuzları Nelerdir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 07, 2022 Yorum Yok

Donanım ve yazılımlar aracılığıyla kripto Nakit üretimi yapmak, kripto Nakit transferlerini kaydedip onaylamakla Mesul şahıslara madenci denir. Yaptıkları süreçlerin tamamına da madencilik denir.

Madencilik havuzu, süreç güçlerini bir File üzerinden paylaşan madencilerin kaynaklarını ortak bir havuzda toplaması sonucu oluşmaktadır. Madencilerin Birlikte kazma süreci yaparak süratli gelir elde etmesi madencilik havuzu ile mümkündür.

Bitcoin süreçlerinin inançlı bir halde gerçekleştirilmesinde Aka katkısı olan madenciler, gönderim süreçlerinin toplandığı blokların şifrelerini çözerek Nakit transferinin yapılmasını sağlar. Bitcoin madencilik birinci yıllarında şahısların bilgisayarları üzerinden kolay kolay madencilik yapabileceği durumdadır. Lakin bedellerin artmasıyla güçlü bir Vaziyet almaya başlar. Kâr etmek için birtakım madencilik donanımları tercih edilmeye ve kullanılmaya başlanır.

Madencilik havuzu oluşturma ve kazma sürecinin Türlü ekipmanlar aracılığıyla kolaylaşması akıllara Mevcut olan merkeziyetsiz sistemin yeteri kadar inançlı olup olmadığı sorularını getirir. Kripto paraları bu derece inançlı yapan şey Biricik bir varlık ya da şahıs denetiminde olmayan blockchain sistemidir.

Madencilik Havuzları Nasıl Çalışır?

Madencilik havuzlarını Denetim ve organize eden koordinatörler bulunmaktadır. Madencilik havuzu koordinatörlerin en önemli maksadı farklı madencilerin tıpkı blok üzerinde çalışmasının önüne geçerek güç kullanımından tasarruf edilmesi ve kaynak kullanımlarının boşa gitmemesini sağlamaktır.

Koordinatörlerin bir öteki misyonu madencilerin blokzincirine ne kadar blok kattığını tespit edip onların bu doğrultuda ödüllendirilmesini sağlamaktır. Hangi madencinin ne kadar ödüllendirileceğini belirlemek için birtakım yollar mevcuttur. Bunlardan en Fazla kullanılanları Pay başına ödeme (PPS) ve nihayet N Pay başına ödeme (PPLNS)’dir.

Madencilik havuzu sisteminin nasıl ilerlediğini anladıktan sonra kullanıcılar en uygun madencilik havuzu arayışına girer. Kripto Nakit dünyasında madencilerin kilit rolü, Türlü madencilik havuzlarının piyasaya iç olmasına ve madencilere seçenekler sunmasına yol açar. En Fazla tercih edilen havuzlar şu biçimdedir: Ethermine, 2Miners, Nanopool, Poolin, AntPool ve F2Pool’dur.

Madencilik Havuzunun Avantajları Nelerdir?

Bireysel madencilik hem heyetim gerektiren değerli aygıtlar hem de Biricik başınıza bir bloğu kazmak açısından zorlayıcı olabilir. Sistemli bir gelirin olmaması ve artan elektrik maliyetiyle tercih edilen bir teşebbüs değildir. Lakin bir madencilik havuzuna iç olmak size aşağıdaki kimi avantajları sağlayabilir:

  • Düşük maliyet: Kişisel madenciliğe nazaran daha az Aygıt ve elektrik maliyeti gerektirir.
  • Kârlılık: Ferdi madencilikte kâr etme bahtınız hayli düşüktür, Lakin madencilik havuzları kâr elde etme ihtimalinizi artırır.
  • Kolektif çalışma: Havuzda bulunan öbür madencilerle çalışmak başarınızı ve kâr oranınızı Aka oranda yükseltir.

Madencilik Havuzunun Dezavantajları Nelerdir?

Madencilik havuzunda madenci olmanın ise kimi dezavantajları şunlardır:

  • Bireysellikten Irak olması: Havuzda birçok şahısla birlikte olacağınız için bağımsızlıktan ödün vermek zorunda kalırsınız.
  • Havuz kaideleri: Her havuzun kendi içinde belirlediği kaidelere Ahenk göstermek madencilik yapabilmek için Aka Ehemmiyet taşır.
  • Ödül paylaşımı: Yaptığınız kazma süreçleri Biricik bir yerde toplanır ve koordinatör tarafından havuzdaki şahıs sayısına eşit olarak paylaştırılır. Bu formda Aka kârlar elde etmek pek de Mümkün değildir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir