parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin
  4. »
  5. Bitcoin 26.000 Doları Aştı! Grafik ve Piyasa Analizi – 17 Mart 2023

Bitcoin 26.000 Doları Aştı! Grafik ve Piyasa Analizi – 17 Mart 2023

admin admin -
24 0

Bitcoin (BTC) yine 26 bin doların üzerine çıktı, BTC’nin öncülüğünde kripto piyasasında yükselişler devam edebilir.

Yakın Vakit diliminde açıklanan ABD Enflasyon Verisi ile birlikte, kripto bölümünde Önemli hareketlenmeler görüldü. BTC’nin tekrardan 26.000 doları aşması, dal ismine Değerli bir işaret veriyor olabilir. Bankalar krizinden etkilenerek 19.500 dolar düzeylerine kadar düşüş gösteren BTC, şuan için gerçek manada bayrağı ele almış gözüküyor. Ayrıyeten Lookonchain’den alınan bilgiler, Tether’in nihayet 2 gün içerisinde Ethereum ve Tron ağlarında yaklaşık 3 milyar USDT bastığını belirtiyor. Piyasadaki yaşanılan yükselişin tetikleyici ögelerinden olabilir.

26.000 doların üzerindeki süreklilik BTC’yi yeni tepelere taşıyabilir mi?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Olumsuz haberlerin ardı arkasına gelmesiyle 19.560 dolar düzeyine anlık düşen BTC, tamamiyle Güç toplamış görünüyor. 23.900 dolar düzeyinden yükseliş ivmesi yakalayarak, şuan için kripto piyasasını yine liderlik ediyor. Piyasadaki mümkün yükselişleri konuşabilmek ismine, BTC’nin 26.000 dolarıkalıcı şekilde aşması” Aka Ehemmiyet taşıyor. Özellike de bankalar taraflı gelecebilecek FUD haberler senaryosunda ise, BTC’nin 24.800 dolar düzeyine kadar düşüş yaşaması olası görünüyor.

Bitcoin için Piyasa değer Tahlili

ABD enflasyon verisinin açıklanmasından sonra BTC piyasa kıymeti için de sert hareketler yaşandı. BTC şuan için, 487 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor. BTC piyasası kıymetinin yükseliş istikametli devam edebilmesi için, 512 milyar dolar piyasa bedelini kalıcı biçimde aşması “yükselişin devamı adına” Aka Ehemmiyet taşıyor. Yaşanabilecek piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 487 milyar dolar düzeyi takviye misyonu görebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

BTC’nin Misli hareketlenmesinin anne etkenlerinden olan ABD enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte, BTC Dominans‘ı, yakın vakitli en yüksek bedeline ulaşmış durumda. BTC fiyatından yaşanan Geri çekilmeyle Bir arada Dominans tarafında Geri çekilmeler gözlemlendi. Altcoin’lerin yükseliş senaryosu için Dominans düzeyinin yüzde 45.35‘e gevşemesi Ehemmiyet teşkil ediyor. BTC Dominasının tekrardan yüzde 46.89 seviyeleri test etmesi ise, altcoin’ler için fiyatta baskılanma yaratabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir