Birleşik Krallık’tan Yapay Zeka Hamlesi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 26, 2023 Yorum Yok

İngiliz hükümeti, inançlı Yapay zekanın geliştirilmesine yönelik vazife gücü oluşturmak için 124,8 milyon dolarlık fon kelamı verdi. 

Birleşik Krallık, ülkenin teknoloji dalını geliştirme çalışmalarını hızlandırıyor. Birleşik Krallık Başbakanı ve Teknoloji Bakanı’nın 25 Nisan’da yaptığı duyuruya nazaran, ülkenin Yapay zekaya hazırlık sürecini hızlandırmaya yardım edecek bir misyon gücü oluşturulacak. 

Deneme Çalışmaları Altı Ay İçinde Başlayacak

Başbakan Rishi Sunak, Yapay zekanın ekonomik büyüme, sıhhat ve Emniyet alanındaki ilerlemeler için birçok fırsat sunduğunu söyledi. 

Rishi Sunak, konuşmasının devamında şu tabirlere yer verdi: “Yeni uzman misyon gücümüz aracılığıyla gelişmekte olan teknolojilere yatırım yaparak, daha yenilikçi bir Birleşik Krallık iktisadını şekillendirmenin bir modülü olabilir ve Yapay zeka geliştirme konusunda öncülük etmeye devam edebiliriz. 

Birleşik Krallık’ın bu atağı, 2030 yılına kadar bir ilim ve teknoloji harika gücü olma taahhüdüyle birebir vakte denk geliyor. 

Duyuruya nazaran, Yapay zeka kullanımı ve entegrasyonunun birinci pilot denemelerinin halk hizmetlerine odaklanması ve önümüzdeki altı ay içinde başlatılması bekleniyor. Birleşik Krallık’taki yetkililer birebir vakitte inançlı Yapay zeka için bastırıyor, bu da teknolojinin inovasyonu sınırlamadan insanları inançta tutmak için düzenlenmesi manasını taşıyor.

Konu ile ilgili İzah yapan İngiltere bilim, inovasyon ve teknoloji sekreteri Michelle Donelan, Mesul bir formda geliştirildiği takdirde Yapay zekanın her bölümü dönüştürebileceğini söyledi. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir