Binance Fan Token Listesi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 14, 2023 Yorum Yok

Binance Fan Token, kadro ve markalara yönelik Özel avantajlar ile birtakım ayrıcalıklar sunan bir kripto Nakit ünitesidir. Spor kulüpleri, ekipler, markalar ve tesir sahibi diğer şahıslar, taraftar topluluklarını büyütmek ve destekçilerini ödüllendirmek için bu token’ları kullanabilir.

Binance Fan Token Nedir?

Binance Fan Token’ları bir kulüp, kadro yahut markayla ilişkili hizmet token’larıdır. Token sahipleri birtakım avantajlar ve ayrıcalıklar elde ederler. Bu ayrıcalıklar ortasında kulüp kararlarında aktif formda rol alma da yer alır. mesela bir futbol kulübü, token sahiplerine bilet satın alma önceliği tanıyan bir Binance Fan Token’a sahip olabilir ve bu token’a sahip olan şahıslar, Laf konusu gruba alınacak yeni bir ekipman yahut seçilecek slogan ile ilgili Laf sahibi olabilirler.

Fan Token Avantajları

Fan token‘ları ekseriyetle bir spor kulübü, Ünlü bir şahıs ya da Aka bir kitleye sahip Öbür bir üniteyle alakalıdır. Şu anda kripto borsalarında sirkülasyonda olan kendi token’larına sahip kulüpler ortasında Juventus, AS Roma ve FC Barcelona üzere isimler yer alır. Kıymetini altta yatan projeden Meydan BTC ve Ethereum’un bilakis bir Binance Fan Token, pahasını taraftarlara sunduğu eşsiz avantajlardan alır.

Örneğin Binance Fan Token listesi içerisinde yer Meydan S.S Lazio futbol ekibi, LAZIO token taraftarlarına “taraftar kararı” anketlerinde oy kullanma hakkı vermiştir. Tıpkı vakitte NFT mükafatlarını toplamak ve öbür oyunlaştırma özelliklerini keşfetmek için çalışmalar sürdürülmektedir.

Binance Fan Token avantajları ortasında mükafatlar almak ve Özel taraftar haklarından faydalanmak yer alır. Tam olarak hangi avantajları elde edeceğiniz hangi tokene sahip olduğunuza ve kulübün ya da markanın ne sunduğuna bağlı olsa da genel prestijiyle avantajlar şu biçimde sıralanabilir:

  1. Gizemli Kutular ve NFT’ler: Binance Fan Token’larınızı farklı azlık düzeylerinden NFT’ler içeren NFT Gizemli Kutuları satın almak için kullanabilirsiniz.
  2. Oylama hakkı: Token’la ilişkili kulüp ya da grup taraftar oylaması yapıyorsa, token sahipleri bu oylamalara yönetişim sistemi aracılığıyla katılabilir. Bu oylar, kadroya Özel eserlerin ya da grubun yapacağı hayır işi etkinliklerinin ve maçların seçilmesini içerebilir.
  3. Taraftar rozetleri: Binance Fan Token’ın ekiple ilgili aktifliklerine katılmak, Taraftar Rozeti kazanma bahtını artıracaktır. Yeteri kadar Taraftar Rozeti toplarsanız, kulüp ya da markayla Özel tecrübeler de kazanabilirsiniz.

Fan Token’ların NFT’lerden Farkı Nedir?

Binance Fan Token’ları birtakım özellikleri hasebiyle NFT’lerden farklılık gösterirler. NFT’ler kopyalanamayani Biricik seferlik ve münasebetiyle “benzersiz” olarak nitelenen koleksiyonlardır. Kendi Binince Fan Token’ına sahip bir grup NFT çıkarabilse de bu token aslında yer değiştirebilir yani yerine Öbür bir şey koyulabilir özellikte olmaktadır. Bu da bir tokenin birebir çeşitten öbür bir Binance Fan Tokenin yerine kullanılabileceği manasına gelir. Bunu, 1 dolarlık bir banknotun yerine diğer rastgele bir 1 dolarlık banknotun hiçbir ayrım olmadan kullanılabilmesine misal olarak düşünebilirsiniz. Binance Fan Token’a bağlı olarak kimi token sahipleri, kulüple alakalı NFT’ler toplamak için tokenlerini kullanabilir. Bu da Fan Token’ların NFT’lerden en Aka farkıdır.

Binance Fan Token Listesi

Kripto Nakit piyasasında fan token sayısı 60’a ulaştı. Borsa ise bu uygulamasını 2021 yılında başlattı. Borsanın dayanağıyla bugüne kadar dört futbol kadrosunun fan token’ı kullanıma sokuldu:

  • Alpine F1 Team Fan Token
  • S.S. Lazio Fan Token
  • Santos FC Fan Token
  • FC Porto Fan Token

Binance Fan Token Nasıl Satın Alınır?

Fan Token’ları satın almak için öncelikle bir Binance hesabı oluşturmanız ve KYC doğrulama sürecini tamamlamanız gerekir.

Hesabı oluşturduktan sonra cüzdana bakiye yüklemek için kredi yahut banka kartıyla süreç yapabilirsiniz. Birebir vakitte havale yoluyla da bakiye transferi sağlanabilir.

Hesaba Nakit yükleme süreci tamamlanınca istenilen ölçüde fan token’ı satın alabilirsiniz. Satın alma sürecinin akabinde Binance Taraftar Token’ları otomatik olarak Spot Cüzdanınıza aktarılacaktır.

Aynı vakitte, zincirler ortası transfer özelliği ile öbür kullanıcılardan kripto varlık satın alabilir ve Binance Fan Token almak için bu varlıkları kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir