Binance, Acil Durum Sigorta Fonunu Yükseltti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 09, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Binance, nihayet kripto volatilitesinin akabinde sigorta fonlarını 1 milyar dolara yükseltti.

Kripto borsası FTX‘in şekillendirdiği volatilite piyasada, kripto paralarda kuvvetli düşüşler yaşandı. nihayet iki gündür satış taraflı artan hacimler ve borsalardan çıkan paralar fon badirelerini beraberinde getirdi. Yatırımcıların mağdur olmamasını isteyen Binance, kullanıcılar için inançlı varlık fonunu (SAFU) yükseltti. Global borsanın aldığı bu karar, kurucu Changpeng Zhao’nun (CZ) şeffaflık paylaşımıyla Bir arada geldi. Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde Binance’ın varlıklarını açıkca belirteceğini lisana getirmişti.

Binance, Acil durum Fonunu 1 Milyar Dolara Yükseltti

CZ, toplumsal medya paylaşımında inançlı varlık fonlarını güçlendirdiğini açıkladı. CZ paylaşımında, nihayet fiyat dalgalanmalarına Ahenk sağlamak için SAFU fonunu tekrar 1 milyar dolara çıkarttıklarını lisana getirdi.

SAFU olarak bilinen fonlar, 2018 yılında Binance tarafından oluşturuldu. Acil durum sigorta fonu olarak kullanımı amaçlanan bu birikim, BNB, BUSD ve BTC‘den oluşuyor.

Binance’ın şeffaflık unsuru gereği yaptığı varlık açıklamasında, 700 milyon doların üzerinde BUSD tuttuğu gözlemlendi. Ayrıyeten borsa, 300 milyon doların üzerinde BTC tutuyor. Varlıklar yalnızca acil durumlarda kullanılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir